Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві відбулася акція на підтримку фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір»

17 / 09 / 2020

Організаторами акції виступили: Меджліс кримськотатарського народу, Центр прав людини ZMINA, громадська організація КримSOS та журналіст Тарас Ібрагімов.

В акції взяли участь близько 50 осіб. Вони тримали в руках плакати з написами: «Припиніть фабрикувати кримінальні справи проти кримськотатарського народу», «Релігійні переконання — не тероризм», «Припиніть це свавілля» та інші.

«Їх карають тільки за те, що вони — активісти. Ці люди не зробили нічого протизаконного, нічого з того, в чому їх звинувачують. Людям за вбивство або страшні ДТП зараз в Криму дають менше, ніж фігурантам другої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір. Я дуже прошу всіх: пишіть листи, пишіть про них в Facebook….Підтримуйте людей, які борються з цією системою», — сказала глава Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

По закінченню акції активісти розтягнули банер з написом «Свободу політв’язням Кремля» на пішохідному мосту над алеєю Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд в РФ виніс вирок відносно вісьмох фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Марлена Асанова засудили до 19 років позбавлення волі,

Мемета Белялова — до 18,

Тимура Ібрагімова – до 17,

Сейрана Салієва — до 16,

Сервера Мустафаєва — до 14,

Сервера Зекір’яєва — до 13,

Едема Смаїлова — до 13 років.

Всі політв’язні відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму.

Ернеса Аметова було визнано невинуватим, його звільнили в залі суду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини