Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві провели флешмоб в пам’ять першої жертви російської окупації Криму

16 / 03 / 2016

Сьогодні, в другу річницю так званого «кримського референдуму», активісти, близькі Решата Аметова і всі небайдужі до подій в Криму люди долучились до флешмобу пам’яті Решата Аметова – першої жертви окупації Криму Росією. Акцію влаштувала громадська організація «КримSOS» за ініціативи близьких Аметова.

Учасники флешмобу вийшли на Софійську площу Києва, де взяли участь у мовчазному протесті з картонними людськими фігурками в руках.

Два роки тому Аметов закликав пікетувати Раду міністрів Криму і вийшов у Сімферополі на одиночний протест. Після чого активіст був схоплений так званою «самообороною Криму» – зеленими чоловічками, які відвезли його у невідомому напрямку. Прямо перед референдумом тіло Решата Аметова було знайдено закатованим. Йому було 39 років, у нього залишилось троє дітей.

«Багато хто говорить, що Крим було забрано без крові. Але це не так – смерть на території Криму від рук окупантів була, загинув Решат Аметов, – заявила координатор громадської організації КримSOS Таміла Ташева.  –  Сьогодні ми вийшли з такою акцією, щоб нагадати: люди, які живуть на окупованій території, або на материковій частині, та і взагалі в будь-якому куточку світу, можуть щось робити для Криму. Ми можемо протестувати. А от на території Криму говорити зараз про те, що відбувається на території Криму, висловлювати свій протест вголос практично неможливо. Навіть «лайк» у Facebook – це теж небезпечно».

Решат Аметов є символом боротьби, спротиву — він віддав своє життя за Українську державу. Після нього зникали десятки людей, і з них багато кого так само знаходили мертвими.

«Наша боротьба за Крим має проходити не тільки за територію, а й за громадян, які там знаходяться. Кожне порушення прав людини, кожна смерть, особливо протестуючого, повинна бути символом боротьби за свою територію, – прокоментував QirimInfo свою участь в акції народний депутат Георгій Логвинський. – Ми повинні підтримати кожну людина, яка вважає, що не повинна змиритися з таким станом справ. Адже поки ми боремося за Крим, він залишається українським».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини