Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві пройшла акція «Де Ервін Ібрагімов?»

25 / 08 / 2016

Біля посольства РФ в Києві 25 серпня пройшла акція «Де Ервін Ібрагімов?». Подібна акція вже проводилася раніше, і покликана привернути увагу до проблеми викрадення людей в Криму. 

Кілька десятків людей вийшли з табличками, на яких були написані імена і прізвища більше десятка зниклих у Криму. Вшанувати пам’ять і привернути увагу до проблеми активісти будуть виходити щомісяця 25 числа. 

 

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв зачитав список зниклих і вбитих в Криму після анексії півострова РФ і озвучив вимоги до російської влади. 

 

«З кінця лютого 2014 року було викрадено не менш 15 чоловік. Тільки одна людина була знайдена живою, ще 6 людей було знайдено мертвими… Ми вимагаємо від Російської Федерації в найкоротші терміни вжити ефективних заходів для пошуку всіх зниклих і розслідування злочинів», — сказав Афанасьєв. 

За словами організатора акції, координатора громадської ініціативи КримSOS Таміли Ташевої, необхідно робити все можливе, щоб ця проблема не забувалася. 

 

«Це стосується абсолютно кожного кримського татарина, українця, хто живе зараз в окупації, тому що в будь-який момент його можуть викрасти, і ніхто не буде знати де він. Тому дуже важливо завжди звертати увагу, щоб допомогти будь-яким чином близьким зниклих, не бути байдужим. Найбільшим розголосом і залученням уваги можна цьому якось посприяти», — заявила Ташева. 

Співорганізатор акції Анастасія Дрижак зазначила, що необхідно, щоб на подібні акції приходили не тільки переселенці з Криму, але і звичайні українці. 

 

«Акція буде довгостроковою і проводитиметься щомісяця для залучення уваги міжнародної спільноти. Ми будемо не тільки збиратися під російським посольством, але і направляти запити в міжнародні організації та посольства з закликом чинити тиск на РФ, щоб там провели розслідування викрадень. Ми закликаємо виходити не тільки кримчан, але і кожного українця, бо там страждають наші громадяни, і ніхто не може залишатися осторонь», — підсумувала Дрижак. 

Нагадаємо, ввечері 24 травня члена регіонального меджлісу Бахчисараю Ервіна Ібрагімова недалеко від його будинку зупинили люди в формі співробітників ДПС і спробували насильно посадити в мікроавтобус. Ібрагімов спробував втекти, його наздогнали, заштовхали в машину і відвезли. З того моменту про його місцезнаходження нічого не було відомо.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини