Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві презентували фільм про Джамалу

7 / 07 / 2017

Картина розповідає не тільки про співачку Джамалу та її гучну перемогу на Євробаченні-2016, але й висвітлює ситуацію у Криму.

Через Джамалу я хотіла привернути увагу та зацікавити тих, хто нічого не знає про проблеми в Криму, та щоб вони змогли побачити тут те, чого точно не очікували, — зазначила Єлін Йонсон.

У фільмі згадується депортація кримськотатарського народу та життя після нього. Про те, як доводилося жити у переселенні розповів Мустафа Джемілєв. Про викрадення свого сина після анексії Криму та погрози розповів Умєр Ібрагімов — батько зниклого безвісти в Бахчісараї у ніч на 25 травня 2016 року члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. Про політично мотивовані кримінальні справи на півострові прямо під будівлею окупаційного Верховного суду в Сімферополі розповів російський адвокат Миколай Полозов.

[gallery-18138]

Історію своєї перемоги та історію власного народу у фільмі розповідає також сама співачка. Не стримуючи сліз, вона згадує свою бабусю, яка так і не встигла повернутися до Криму після депортації.

Коли я дивилася цей фільм, я плакала. Елін зуміла показати мене не тільки як співачку, яка брала участь в конкурсі, а й те, який шлях я пройшла до нього та з чим пов’язано моє бажання виграти, — сказала Джамала.

Зйомки фільму проводилися не тільки в Києві, але й на півострові, у рідному селищі Джамали — Кучук Узен під Алуштою. Елін побувала в будинку, де виросла Джамала, та де зараз живуть її батьки.

Фільм вже був представлений школярам на уроках історії на батьківщині Йонсон, в Швеції, та транслювався на шведському телебаченні.

Було пізно, але дивилося майже 200 тисяч людей. Це багато для такої маленької країни як Швеція, — зазначила режисерка.

Авторка фільму не планує зупинятися на досягнутому та хоче, щоб фільм «Боротьба Джамали» побачили як можна більше людей, як в Україні так і за її межами. Крім того, у Йонсон залишилось багато відзнятого матеріалу та інтерв’ю з адвокатами і тими, кого звинувачують в екстремізмі на півострові.

Подивитися фільм Елін Йонсон може кожен бажаючий, він є у відкритому доступі в Інтернеті. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини