Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві презентували дослідження про адаптацію переселенців

8 / 10 / 2015

Сьогодні в Києві презентували соціологічне дослідження на тему «Проблема вимушених переселенців з Криму: інтеграція та адаптація». Під час заходу учасники виділили проблеми, з якими стикаються кримські переселенці на материковій частині України.

На початку презентації директор ДП «Кримський дім» Олексій Скорик пояснив, в чому проявляється специфіка переселенців з Криму: «На відміну від вимушених переселенців з Донбасу кримчани виїхали не через бомбардування або стрілянину, а через свою проукраїнську позицію. Це абсолютна більшість людей. Тобто ці люди не захотіли жити в соціально-психологічних умовах нетерпимості та нетолерантності, які склалися на півострові».

Про основні проблеми з якими зіштовхуються переселенці розповів керівник дослідницького центру «Сфера» Олександр Шульга. «Незважаючи на те, що довідка (довідка ВПО — ред.) отримується порівняно легко, вона дуже ускладнює і обмежує їхні громадянські права. Фактично вони вимушені постійно її пред’являти та носити з собою. Коли у них в паспорті бачать кримську прописку, то відразу питають цю довідку. Без цієї довідки паспорт є недійсним. За словами опитуваних, це постійно нагадує їм, що у них «урізана» версія прав громадянина», — сказав він.

Також Шульга зауважив про важливість мати право голосу на виборах для переселенців: «Люди, які проживають на материковій частині України, в новій громаді вже рік чи більше, вже зрозуміли проблеми цієї громади, вони хочуть брати учать у вирішенні цих проблем. Проте зробити цього вони не можуть».

«Ми сподіваємося, що результати даного дослідження будуть використані в роботі державних органів влади, безпосередньо в Міністерстві соціальної політики та інформаційних структурах», — висловив надію директор ДП «Кримський дім» Олексій Скорик.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини