Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві представлять результати проекту підтримки сімей Героїв Небесної Сотні

18 / 11 / 2016

У 2015 році російська правозахисниця, донька вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова Жанна Нємцова отримала премію «Премію солідарності». Упродовж 2016 року завдяки переданим Нємцовою коштам було реалізовано такі напрямки допомоги:  

1) виплати пожертв сім’ям Небесної Сотні, сім’ям медиків та журналістів, які загинули на Сході України, та сім’ям загиблих на сході захисників, в яких виховуються троє і більше дітей;
2) юридична підтримка родинам в питанні реалізації їхніх прав на отримання соціальних пільг.

У цілому, проект дав можливість родинам полеглих Героїв поліпшити своє матеріальне становище та відчути достойну оцінку героїчних вчинків їхніх рідних.

На прес-брифінгу координатор КримSOS Таміла Ташева представить результати проекту в числах. Також своє слово скажуть представники Інституту національної пам’яті та члени родин Небесної Сотні.  

На додаток, 18 листопада тему культури пам’яті Героїв Революції Гідності піднімуть на публічній дискусії «Нові часи, нові герої». Захід дасть змогу озвучити проблеми та пошукати відповіді на ряд запитань, зокрема:

  • що і як пам’ятають люди про події та учасників масових акцій громадського протесту 2013-14 р.?
  • чи важлива пам’ять родин Героїв Небесної сотні для суспільства?
  • якою має бути політика пам’яті в сучасній Україні?

До участі в дискусії запрошені члени родин Героїв Небесної сотні, представники громадських організацій, активісти, учасники Революції Гідності, журналісти. Модератор – Андрій Куликов. Публічна дискусія стартуватиме в приміщенні УКМЦ по завершенню  прес-брифінгу, о 15:20.

Деталі та акредитація ЗМІ за телефоном (093) 841-76-46 (Анастасія Медвідь) або по e-mail anastasiia.dryzhak@krymsos.com.

Нагадаємо, що в 2015 році 187 родин Героїв Небесної Сотні, загиблих на сході України медиків і журналістів та багатодітних сімей отримали грошову підтримку. Кошти на це виділив Мустафа Джемілєв, депутат Верховної Ради України та лідер кримських татар, із Премії Солідарності, лауреатом якої він став у 2014 році.

 

***

Проект реалізується громадською організацією «КримSOS» за підтримки Фонду «Освіта для демократії» та Фонду «Бориса Нємцова».

*Премія Солідарності заснована польським Міністерством закордонних справ і фондом Леха Валенси і присуджується за видатну діяльність в ім’я просування і захисту демократії та громадянських свобод. Лауреат отримує статуетку і мільйон євро, більшу частину якого він має витратити на підтримку демократії.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини