Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві планують створити Кримський муфтіят

6 / 01 / 2016

На материковій Україні планують створити Кримський муфтіят. Про це інформаційному агентству QHA розповів Уповноважений при Президентові України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

 «За останньою наявною у нас інформацією з Кримського півострова виїхало приблизно 35 тис. чоловік. З них приблизно половина — кримські татари. Вони роз’їхалися по всій території України: більша частина в Києві, частина в західній частині України, у Львові, Івано-Франківську, Тернополі та частина, звичайно ж в Херсоні, — розповів Мустафа Джемілєв. — Окрім цього в Херсоні є 7-8 тис. кримських татар, які завжди проживали там, також там живуть турки-месхетинці. Звичайно ж, правильно було б створити муфтіят там (у Херсоні -ред.), але ми подумали, що правильно буде, якщо він буде в Києві. У Херсоні та в інших областях можуть бути його філії або перебувати імами».

Народний депутат пояснив, що так як Муфтіят Криму (Духовне управління мусульман Криму – ред.) зараз знаходиться у повному підпорядкуванні окупантові, то він не відображає сподівання і думки мусульман Криму — вимушено не може цього робити.

Тому було прийнято рішення створити Муфтіят у Києві, який буде відображати думки і бажання кримських татар.

Питання створення муфтіяту на материковій Україні обговорювалося і з іншими релігійними організаціями.

«З цього приводу пройшло обговорення з іншими мусульманськими релігійними організаціями України, і надалі буде налагоджено співпрацю з ними. Є тут і хабашити, вони повністю співпрацюють з росіянами, командує ними якийсь Ахмет Тамім. З ними ми не можемо встановити діалог, тому що у них інші політичні цілі. Але інші релігійні організації підтримують нас, — заявив Джемілєв.

Нагадаємо, що через деякий час після окупації Криму в 2014 року муфтій Криму Аджи Еміралі Аблаєв, який є делегатом Курултаю і членом Меджлісу кримськотатарського народу, припинив участь у роботі Меджлісу кримськотатарського народу.

При цьому муфтій часто зустрічався з російським головою Криму Сергієм Аксьоновим, відвідував заходи, збори і свята, організовані кримської окупаційною владою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини