У Києві біля посольства РФ пройшла акція “Де Ервін Ібрагімов?”
25 / 11 / 2016Біля посольства РФ в Києві 25 листопада активісти КримSOS та Amnesty International провели акцію “Де Ервін Ібрагімов?”, Присвячену насильницьким зникненням в Криму. Акція проводиться щомісяця. За два роки не менше 15 людей зникли безвісти.
“На жаль, ніякого ефективного розслідування російськими властями не проводиться, нам досі невідомо де знаходяться ці люди. Все що залишається нам, як громадськості, це виходити сюди раз на місяць, 25 числа, і задавати одне-єдине питання: “Де всі ці люди?”… Сьогодні учасники акції стоять з білими пов’язками на очах, які символізують той факт, що на жаль на проблеми зниклих в Криму закривають очі. Цій інформації не надають ніякого значення”, — розповіла Євгенія Андреюк, експерт громадської організації КримSOS.
Також виступила прес-секретар Amnesty International Марія Гур’єва із закликом підписувати петиції до російської де-факто влади Криму з вимогою провести ефективне розслідування, а також писати листи підтримки близьким викрадених.
“У цьому році Ервін Ібрагімов став одним з восьми героїв українського марафону написання листів, це глобальна акція Amnesty International яка проводиться в більш ніж 200 країнах світу. В Україні ми закликаємо людей підписувати петиції до де-факто влади Криму, вимагати ефективно розслідувати зникнення Ервіна. також ми закликаємо писати листи підтримки близьким Ервіна, тому що вони переживають зараз дуже важкі часи”, — сказала Гур’єва.
Координатор громадської ініціативи КримSOS Таміла Ташева пояснила, що основною метою акцій є привернення уваги до проблеми і залучення українських органів влади до проведення робіт по розшуку зниклих. Крім того, задіюються іміжнародних механізми пошуку викрадених людей.
“Крім акцій прямої дії, ми працюємо з міжнародними партнерами, даючи їм конкретні імена, хто був викрадений, на цьому акцентуємо увагу. Працюємо з органами влади, вони як раз таки не звертають уваги на насильницькі зникнення – постійно говорять про політично мотивовані судові справи, але не говорять про викрадення. Крім цього, ще в серпні ми написали в групу ООН з насильницьких зникнень, яка місяць тому дала відповідь, що вони звернулися в російські органів влади з вимогою розслідувати цю справу”, — розповіла Ташева.