Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У квітні збільшилася кількість внутрішніх переселенців із Сумщини через посилення обстрілів у області

4 / 05 / 2023

Фасилітатори КримSOS протягом часу своєї роботи зафіксували та опрацювали 3710 звернень від внутрішньо переміщених осіб у 14 областях України. Більшість ВПО потребує гуманітарної допомоги, але зростає кількість запитів про необхідність консультації психолога.

Через посилення обстрілів у прикордонних громадах Сумщини, у квітні збільшилася кількість осіб, які були вимушені тимчасово переїхати до інших областей України: Чернігівської, Хмельницької, Житомирської та Тернопільської. Водночас до областей, які розташовані далі від зони бойових дій, і далі прибувають ВПО з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Найбільш нагальною залишається потреба вимушених переселенців у гуманітарній допомозі. 75 % від усіх звернень ВПО за квітень стосуються потреби у харчових продуктах, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, товарах для дому, одязі, дитячому харчуванні тощо.

За спостереженнями фасилітаторів КримSOS, усе більше ВПО, які перебували чи перебувають у місцях обстрілів, звертаються за психологічною допомогою. Нагадуємо, що записатися на консультацію психологині КримSOS можна у месенджерах Signal, Telegram, WhatsApp за номером: +38 050 867 84 28. Спеціалістка працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Гострою для внутрішньо переміщених осіб залишається потреба в ліках та медичних послугах. Особливо це стосується вразливих верств населення. Вартість та доступність ліків і медичних послуг досі є проблемою для людей, які покинули домівки через війну росії проти України. Майже кожен третій запит від ВПО у квітні цього року стосувався питань про фінансову допомогу та державних виплат.

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми у галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам з проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО.

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Робота фасилітаторів у регіонах — це одна з активностей КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара у справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини