Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму затримано місцевого мешканця за нібито членство у «батальйоні імені Номана Челебіджихана»

20 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність», кореспонденти якої поспілкувалися з родичами затриманого.

Раніше кримські і російські ЗМІ з посиланням на УФСБ Росії по Криму і Севастополю повідомляли про затримання кримчанина, якого підозрюють в участі «незаконному українському націоналістичному батальйоні».

«Порушено кримінальну справу стосовно жителя Кіровського району Республіки Крим, підозрюваного в участі в діяльності незаконного збройного формування, що діє на території іноземної держави з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації (частина 2 статті 208 КК Росії). За адресами проживання і реєстрації фігуранта кримінальної справи проведені слідчі дії. На даний момент підозрюваний затриманий», — йдеться в повідомленні ФСБ.

У ФСБ стверджують, що кримчанин в 2016 році виїхав на материкову частину України і вступив «у батальйон імені Н. Челебіджихана, що був створений Лєнуром Іслямовим».

«У складі незаконного збройного формування в обов’язки підозрюваного входило здійснення охорони розташування батальйону, сприяння українським прикордонникам в спільне патрулювання прикордонної зони, перевірка громадян і автомобілів на пунктах пропуску. Згодом чоловік повернувся до Криму, але продовжив підтримувати контакти з членами батальйону і свою злочинну діяльність за участі в батальйоні», — заявила прес-служба УФСБ в Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим вже почала кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України за нібито участь в «батальйоні Челебіджихана».

«Розпочаті кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі 19.08.2020 громадянина України за нібито участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана (ч. 2 ст. 146 КК України), а також порушення недоторканості житла шляхом проведення незаконного обшуку за його місцем проживання у Кіровському районі Автономної Республіки Крим (ч. 2 ст. 162 КК України) працівниками незаконно створеного органу «УФСБ России по Республике Крым и городу Севастополю», – йдеться в повідомленні.

У Прокуратурі АР Крим відзначили, що в даний час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначених злочинів.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в «батальйоні Челебіджихана». Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до батальйону як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи« батальйону Номана Челебіджихана» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Детальніше про «батальйоні імені Номана Челебіджихана» ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини