Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму затримали громадянського журналіста Вілена Темер'янова

30 / 12 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину затриманого Ельмаз Темер’янову.

Вона розповіла, що її чоловіка затримали, коли він заводив машину. Троє невідомих, які відмовлялися представитися, блокували Темер’янова і вимагали проїхати з ним.

«Я в машині сиділа з сином. Чоловік перший почав вимагати їхні документи, але вони ніби не чули його. Потім я почала питати про їхні документи. Але вони не показували ніяких документів. Говорили, що “все в суді розкажуть”, в Сімферополі. Вони заблокували його з двох сторін, створили йому глухий кут. Чоловік почав обурюватися, говорити: “Куди ви мене забираєте? Без адвоката нікуди не поїду “. Вони стали насміхатися над його словами …. Стали намагатися надіти на нього наручники…Один з них виявився більш спокійним, тому обійшлися без наручників. Але все це відбувалося в грубій формі, його запхали в машину», — розповіла Ельмаз Темер’янова.

Пізніше стало відомо, що журналіста відвезли в Київський відділ поліції Сімферополя.

Адвокат затриманого Едем Курбедінов назвав подію викраденням.

«Темерьянов Вілен був сьогодні фактично викрадений в передмісті Джанкоя. Все почалося з адміністративного протоколу, який був 2 місяці тому складений на Вілена нібито через організацію мітингу. Тоді цей протокол був складений абсолютно необґрунтовано, з величезною кількістю порушень. У той же день суд повернув поліцейським їхній протокол, зліплений неякісно і недбало. Сьогодні ці люди, які представляються співробітниками поліції, йдуть на викрадення, щоб залатати ці дірки і щоб все-таки впихнути “адміністратівку” Віленові в якості організатора мітингу. Сьогодні людина була, фактично, викрадена», — сказав адвокат.

Нагадаємо, 3 листопада біля Кримського гарнізонного військового суду російська поліція затримала Вілена Темер’янова і ще двох осіб. На Темерьянова склали два протоколи: за ст. 20.2.2. КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування і (або) пересування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку), а також за ст. 20.6.1. КоАП РФ (Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрозі її виникнення). Пізніше, через неправильно складені поліцією протоколи всіх затриманих відпустили.

Вибір редакції

Ще Новини