Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму засудили місцевого мешканця, який нібито був членом «батальйону Номана Челебіджихана»

23 / 07 / 2020

«Суд визнав кримчанина винним в інкримінованому злочині та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за участь в діяльності незаконного збройного формування, що діє на території іноземної держави, з метою, що суперечить інтересам Росії», — йдеться в повідомленні ФСБ.

Ім’я та прізвище засудженого не називається. 

Однак на сайті Чорноморського районного суду Криму зазначено, що 20 липня було винесено вирок Неріману Межмедінову, який підходить під опис, який дали засудженому російські ЗМІ.

Зокрема повідомляють,  що це 55-річний житель Чорноморського району в 2016 році вступив до лав «кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана». Пізніше чоловік повернувся до Криму і в лютому 2020 року був затриманий співробітниками ФСБ Росії.

 «Батальйон Номана Челебіджихана» – доброволоб’єднання, створене з ініціативи кримськотатарських громадських діячів в 2016 році. Офіційно цей батальйон не був включений в силові структури України.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи« батальйону Номана Челебіджихана »є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Дилявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Детальніше про «батальйоні імені Номана Челебіджихана» ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини