Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму відбулося засідання у справі матерів політв'язнів

27 / 04 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Окупаційна влада переслідує жінок за ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ (Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування). Їхня «провина», на думку російської влади, полягає в тому, що 31 жовтня 2020 року ці жінки вийшли на одиночні пікети на підтримку своїх синів — фігурантів Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір».

За російськими законами, які були нав’язані в Криму, одиночні пікети не заборонені і їхнє проведення не потребує узгодження. Однак окупаційна влада вважає, що жінка, яка сама стоїть на вулиці з плакатом — це повноцінний мітинг, який не був узгоджений.

«Ми в судових засіданнях плануємо доводити, що … ці одиночні пікети були болючою, емоційною реакцією матерів на ті терміни, які запросив прокурор для кримськотатарських політв’язнів», — сказала після засідання активістка Лутфіє Зудієва.

За словами громадського захисника Айдера Сулейманова, протоколи про «правопорушення» матерів політв’язнів був складений тільки через півроку після проведення пікетів — на початку квітня 2021 року.

Наступне засідання у справі відбудеться 21 травня.

Нагадаємо, 3 листопада 2020 року, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав фігурантів Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» винними в організації та участі в діяльності забороненої в РФ організації і засудив Рустема Емірусеїнова до 17 років ув’язнення, Арсена Абхаїрова — до 13 років, а Ескендера Абдулганієва — до 12 років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини