Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму суд дозволив колекторам стягувати борги з кримчан

2 / 03 / 2016

«Верховний суд Криму» прийняв рішення на користь колекторської фірми «Фондовий конверс-центр» про стягнення заборгованості з кримчан за кредитами в українському ПАТ «Дочірній банк Ощадбанку Росії». Про це йдеться на сайті громадської організації «Комітет «Справа честі».

За даними організації, ще в грудні 2014 року «Фондовий конверс-центр» уклав з «Ощадбанком України» договори про поступку права вимоги, а 18 травня 2015 року звернувся до суду із заявою про заміну сторони в договорах з кримчанами.

Центральний райсуд Сімферополя цей позов задовольнив. Однак юристам організації в «Верховному суді Криму» вдалося домогтися скасування цього рішення. У відповідь на це 1 грудня «Фондовий конверс-центр» подав касацію.

«Сьогодні «Верховним судом Криму» було прийнято рішення на користь незаконно діючого на території півострова колектора — АТ «Фондовий конверс-центр», ось уже майже рік продовжує тероризувати більше 25 тисяч кримчан, стягуючи з них українські кредити», – відзначили в комітеті, члени якого брали участь в засіданні в якості представників кримчанки, яка постраждала від дій колекторської компанії.

У комітеті вважають, що дії колекторів незаконні, але в світлі таких рішень судів кримчани не можуть розраховувати на справедливість.

«Кримськими суддями продовжують розглядатися позови незаконного колектора «Фондовий конверс-центр». Таким чином, більше 25 тисяч кримчан не можуть розраховувати на отримання справедливого рішення кримських — колишніх українських — суддів», – зазначили в організації.

Нагадаємо, раніше російський голова Криму Сергій Аксьонов заявляв, що відвідування колекторами жителів Криму для стягування боргів є неприпустимим.

«Ми колекторів взагалі не допустимо до кримчан. Це принципова позиція <...> тільки держава має право на стягнення боргів. Ми категорично наполягаємо на тому, щоб в забезпечення вимог кредиторів не вилучалося, що не арештовувалося і не відчужувалось майно, рухоме і нерухоме, що належить людям», – сказав він раніше.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини