Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму Росія відновлює старі та будує нові військові бази, – Reuters

1 / 11 / 2016

В анексованому Криму Міноборони Росії відновлює занедбані військові об’єкти радянського періоду і займається будівництвом нових. Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

Радянські бункери на південному узбережжі Криму, тепер використовуються як бази з протикорабельною ракетною системою. Після анексії в 2014 році навколо бункерів з’явилися знаки, що забороняють вхід на територію «забороненої зони Міноборони РФ».

Місцеві жителі також повідомили, що російські солдати знову зайняли об’єкт і заблокували дороги, що ведуть до нього. За даними Reuters, бункери під Балаклавою – це лише мала частина нової російської програми з мілітаризації Криму.

Кореспондент Reuters за тиждень перебування в Криму відвідав 18 військових об’єктів, включаючи військово-морські бази, радіолокаційні станції та аеродроми. Частина з них були абсолютно новими, деякі – старими і вже відремонтованими, інші перебували в процесі ремонту.

Імовірно, Росія спробує відтворити ланцюжок радіолокаційних станцій на грядках кримських гір. Це забезпечить ідеальний огляд для спостереження за Чорним морем, а також розташованими поруч країнами НАТО – Туреччиною, Болгарією та Румунією.

Одна з таких станцій розташована неподалік від Феодосії. Об’єкт був побудований ще в СРСР, а пізніше покинутий українськими військовими.

Інша радіолокаційна станція під назвою «Дніпро» знаходиться на околицях Севастополя. Цей об’єкт також був побудований за радянських часів і довгий час залишався занедбаним. Кореспондент Reuters бачив десятки солдатів в російській військовій формі всередині бази і по її периметру. Охоронець розповів журналісту, що розташований поруч маяк, який раніше привертав увагу туристів, тепер став частиною військової бази і закритий для загального доступу.

Крім того, згідно з закупівельними документам, в одній з бухт на околиці Севастополя російські військові побудують навчальний центр для водолазів ВМФ. Там же обладнають причал і знову введуть в експлуатацію злітно-посадкову смугу, яка не використовувалася протягом 20 років.

Вибір редакції

Ще Новини