Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму припиняють виробництво кріплених вин

5 / 07 / 2016

Кримські винороби перестали випускати кріплені вина через дорогу ліцензію та відсутність попиту. Про це повідомляють “События Крыма”.

Цього літа в Криму неможливо купити недорогі кріплені вина (портвейни, херес і мадеру). У продажу залишилися тільки вина “Масандри”, ціна на які стартує від 600 рублів (234 грн за курсом НБУ – ред.) за звичайний портвейн.

За інформацією директора компанії “Сатера”, яка раніше займалася виробництвом кріплених вин, випускати таке вино малим і середнім підприємствам в Росії просто невигідно.

“У Росії для кожного виду діяльності потрібна окрема ліцензія, і якщо для ігристого це близько 800 тисяч рублів на рік, а для фермерів і того менше, то для кріпленого – 9,5 млн рублів. Для “Масандри” це споконвічно історичне виробництво, вони змушені отримувати ліцензію, тому що деякі вина у них по чотири роки зберігаються в бочках: закладалися вони при одній державі, а продаватися будуть при іншій, без ліцензії тут ніяк. Ми ж навіть не збиралися купувати ліцензію”, – розповів директор.

За словами Самсонова, частка продажу кріплених вин на російському ринку складає всього 4%.

Крім низького попиту і високої вартості ліцензії, російська технологія виробництва кріплених вин істотно відрізняється від української.

“Вино – це продукт бродіння виноградного соку, і в Росії ми повинні робити кріплення виноградним спиртом, а не зерновим, інакше це буде не вино, а винний напій. При Україні такого не було. Тепер для перекурювання вина в спирт і його зберігання потрібне особливе обладнання, і сам процес виходить дорожчим”, – пояснив винороб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини