Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму пройшли масові обшуки у «Свідків Єгови», одну людину затримано

12 / 03 / 2021

Про це повідомляє сайт «Свідків Єгови Росії».

«Під час обшуку у 42-річного Тараса Кузьо була вилучена вся електронна техніка і велика сума грошей. Силовики не стали чекати, поки віруючий відкриє двері, і зламали її. Раніше у нього вже двічі проходили обшуки», — йдеться у повідомленні.

 

Як пишуть підконтрольні Росії кримські ЗМІ, з посиланням на офіційного представника «Слідкому РФ по Криму» Ольгу Постнову, всього 11 березня в Ялті провели 13 обшуків. Затриманого Тараса Кузьо, якого ЗМІ РФ називають «засновником ялтинського осередку Свідків Єгови», підозрюють в «фінансуванні екстремістської організації».

«Як було встановлено, незважаючи на те, що рішенням Верховного суду РФ релігійна організація “Управлінський центр Свідків Єгови в Росії” і територіальні релігійні підрозділи, що входять до її структури, в тому числі ялтинська, були заборонені і ліквідовані, чоловік продовжував збирати гроші громадян для забезпечення діяльності екстремістської організації», — сказала Постнова.

Прокуратура АР Крим та Севастополя вже відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 162 КК України (Порушення недоторканності житла) за фактом проведення російськими силовиками нових обшуків у «Свідків Єгови».

Нагадаємо, російський Верховний суд у 2017 році визнав екстремістською релігійну організацію «Свідки Єгови» і заборонив її діяльність в Росії. Також діяльність цієї організації заборонена в окупованому Криму.

ФСБ РФ неодноразово проводила на території півострова обшуки і затримання підозрюваних в участі в релігійній організації «Свідки Єгови».

На даний момент вже шестеро «Свідків Єгови» з окупованого півострова перебувають у місцях несвободи в РФ та Криму. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини