Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму масово звільняються медики

5 / 05 / 2016

У Криму медики звільняються з медустанов через введення нової для півострова системи оплати праці. Про це йдеться у повідомленні Кримської правозахисної групи. За її даними, зараз заробітна плата доктора в бюджетній лікарні включає в себе оклад і так звану стимулюючу частину зарплати.

“Санітарка отримує 5-6 тис. руб. Плюс стимулюючі до 100% окладу, лікар – близько 25-30 тис. рублів разом зі стимулюючими. Але ці самі стимулюючі залежать від численних перевірок лікарень: СЕС, пожежники, технагляд, внутрішні перевірки та інше. Перевіряючі знімають бали, від цього залежить виплата стимулюючих”, – розповів один з медпрацівників.

За даними співробітників медустанов, подібних перевірок у кримських лікарнях стало в кілька разів більше. З цієї причини медики звільняються і йдуть працювати в платні центри.

Кримський мінохоронздоров’я підтверджує факт скорочення медпрацівників. За його даними, як передає “Комсомольская правда – Крим”, наприкінці 2015 року дефіцит медичного персоналу в Криму становив близько 30%. В основному не вистачає терапевтів, педіатрів, дільничних лікарів, працівників швидкої допомоги та лаборантів. Найбільша нестача кадрів спостерігалася у початковій медичній ланці в сільській місцевості. Тут дефіцит співробітників досягає 60%.

Співробітники сімферопольської швидкої допомоги в свою чергу погрожують мітингами і страйками: з початку року їх зарплата знизилася на 30%. Якщо на початку року водії отримували 19-22 тисяч рублів, то оклад за квітень склав всього 8-13 тисяч.

Як пояснив директор Центру медицини катастроф і швидкої медичної допомоги Сімферополя Сергій Астанкін, до «голого» окладу співробітників окладу щомісяця додаються стимулюючі виплати, однак у цьому році їх не стало.

“У минулому році стимулюючі платили на зекономлені гроші. З 2016 фінансування швидкої медичної допомоги стало менше на 200 мільйонів рублів, – пояснив Астанкін. – Щоб з’явилися зайві кошти, які ми зможемо направити на заробітну плату, потрібно скоротити штат, непрофільні послуги. Плануємо у кінці першого півріччя повернутися до рівня січня місяця”.

Крім того, лікарі швидкої допомоги отримують гроші за пацієнтів, у яких є поліс медичного страхування. Майже 30% викликів надходять від незастрахованих осіб: бомжі, громадяни України, випадкові перехожі, яким стало погано на вулиці – на такий контингент кошти з ОМС не виділяються.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини