Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму ФСБ затримала учасника організації «Аскер»

17 / 02 / 2017

У Криму російські прикордонники затримали учасника кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіха. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прикордонне управління ФСБ. У відомстві стверджують, що громадянин України Сеїт-Ібраїм Зайтуллаєв намагався перетнути адміністративний кордон з анексованим Кримом з боку Херсонської області в обхід пункту пропуску.

«В ході опитування порушника з’ясувалося, що він більше року входив до складу кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана», – повідомили в ФСБ.

Зайтуллаєв нібито розповів, що в батальйоні готують фахівців для диверсійно-терористичних актів в Криму, в тому числі на пропускних пунктах.

На нього завели кримінальну справу за статтею про незаконний перетин кордону (стаття 322 КК РФ).

«Під час особистого огляду у Зайтуллаєва виявлено посвідчення учасника громадського формування “Аскер”», – повідомляє ТАСС також з посиланням на ФСБ. За словами джерела агентства, затриманий перебуває в ізоляторі тимчасового утримання в Сімферополі, «з ним працюють слідчі».

Кореспондент «Радіо Свобода» Антон Наумлюк, на своїй сторінці в Facebook повідомив, що бізнесмен і засновник батальйону Ленур Іслямов підтвердив йому, що Зайтуллаев входив до формування, але два місяці тому він був «звільнений» від справ. Також Іслямов розповів, що Зайтуллаєв талановитий музикант, «дуже переживав наші проблеми і сумував за батьками», мав намір вступати до технологічний інститут на території материкової України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини