Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму думають над тим, щоб заповнити Північно-Кримський канал непридатною для поливу водою

16 / 06 / 2016

В окупованому Криму на засіданні науково-технічноої російської ради Держкомводгоспу обговорили можливість використання води з озер Донузлав і Сасик-Сиваш.

Як повідомила прес-служба російського відомства, воду планують використовувати для побутових потреб і зрошення Сакського і Роздольненського району.

«У зв’язку зі зверненням президента регіональної громадської організації «Інженерна академія Республіки Крим» Віктора Кремнева до голови Республіки Крим Сергія Аксьонова з проханням розгляду можливості відведення прісної води з озера Донузлав і Сасик-Сиваш в систему Північно-Кримського каналу і використання її для питних і сільськогосподарських потреб за дорученням глави Республіки Крим нами прийнято рішення розглянути дане питання на засіданні науково-технічної ради Держкомводгоспу», — йдеться в повідомленні.

В результаті обговорення питання, додали в прес-службі, експерти прийшли до висновку, що вода з озер Донузлав і Сасик-Сиваш не годиться для зрошення земель.

«Хімічний аналіз взятих проб води в озерах Донузлав і Сасик-Сиваш, показав їх підвищену мінералізацію. Зрошувальна вода даної якості справляє негативний вплив на родючість грунтів, врожайність і якість сільськогосподарської продукції. Для можливого використання води з даних озер для питних і сільськогосподарських потреб необхідне проведення додаткових заходів щодо зміни її якості», — повідомили в «Держкомводогоспі».

Також, на засіданні російської Ради дано доручення «Міністерству сільського господарства Криму» надати список інвесторів з прив’язкою по площах зрошення в Сакському і Роздольненському районі за рахунок прісної води озера Донузлав, ГБУ РК «Криммеліоводхоз» продовжити спостереження за якістю води в озері Донузлав.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини