Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму для зрошення пропонують брати воду з місцевих річок

28 / 04 / 2016

У так званому “Державному комітеті з водного господарства та меліорації” Криму пропонують використовувати для зрошення сільськогосподарських земель воду з кримських річок. Поки йдеться про Кіровський і Червоногвардійський райони, повідомив в ефірі радіо “Супутник в Криму” голова “відомства” Ігор Вайль, передають “Новини Криму”.

За словами Вайля, відповідні пропозиції вже розроблені, вони будуть представлені в російському уряді Криму. При цьому точних термінів Вайль не назвав.

“У нас розроблені заходи, вони знаходяться в предпроектному вирішенні, будемо виносити на суд Ради міністрів. Якщо буде схвалено, то будемо включати в федеральну цільову програму для того, щоб втілювати їх у життя. У ФЦП у нас по Джанкойському району включений вже об’єкт з очищення стічних вод для зрошення”, – сказав Вайль.

Він уточнив, що розроблений проект згодом будуть використовувати в районах, річки яких мають достатній запас води. У “відомстві” є чітке розуміння стану і можливостей всіх водних артерій Криму.

«На жаль, у нас ріки не цілий рік мають той дебет води, який би можна було взяти. Тому буде йти зарегулювання річок… Ми над цим працюємо, у нас є чітке розуміння, де що потрібно”, – підкреслив “голова відомства”.

У той же час, уточнив він, дебет води, який накопичили в Білогірському, Тайганському, Феодосійському, Станційному, Фронтовому і Ленінському водосховищах, поки не дозволяє використовувати цей ресурс для потреб сільського господарства в Східному Криму.

Нагадаємо, раніше Вайль визнав, що Крим не може обійтися без води, яка раніше надходила з території материкової України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини