Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму батьки будуть практично повністю оплачувати харчування дітей у дитячих садках

5 / 01 / 2016

З 1 січня 2016 року в Криму батьки будуть практично повністю оплачувати харчування своїх дітей в дитячих садках. Про це повідомляє видання «15 минут».

Раніше батьки оплачували 30% вартості харчування, решту 70% покривала держава. З 1 січня набуває чинності новий механізм оплати харчування в дитячих садах, згідно з яким батьки повинні будуть викласти від двох з половиною до трьох тисяч рублів на місяць за одну дитину.

Згідно із кримським «міністерством освіти», витрати батьків на харчування будуть в подальшому компенсуватися. За першу дитину повертатимуть 20% вартості, за другу — 50%, за третю — 70%.

Багато батьків, особливо ті, у кого більше однієї дитини відвідує дитячий садок, вже висловлюють свою стурбованість. По-перше, 2,5 – 3000 рублів на місяць — це досить велика сума витрат для більшості сімей. По-друге, механізм компенсації, швидше за все, спричинить за собою нові бюрократичні клопоти для батьків, пов’язані з наданням відповідних довідок та інших документів для отримання обіцяної компенсації. По-третє, якщо раніше держава брала на себе 70% вартості харчування незалежно від кількості дітей в саду, то тепер запроваджувана відповідна диференціація, яка у будь-якому випадку збільшує матеріальне навантаження на сім’ю.

Експерти вже прогнозують відтік дітей з дитячих садів, так як утримувати дитину вдома стане набагато дешевше, незважаючи на всі інші плюси виховання дитини в дитячому садку.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини