Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У кримського татарина, в будинку якого ФСБ застрелила громадянина Узбекистану, провели обшук

12 / 05 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Саме Гафарову належав будинок, в якому 11 травня російські силовики застрелили громадянина Узбекистану Набі (Аюба) Рахімова, який нібито чинив їм опір.

За словами адвоката Гафарова Лілі Гемеджі, обшук проводився зі значними порушеннями. Так, сказала Гемеджі, слідчий в обшуку фактично не брав участі, а весь час знаходився в залі, причому періодично — без нагляду. Також, за її словами, будинок оглядали двоє оперативників з понятими. Понятим, за словами адвоката, права і обов’язки не роз’яснювали, а в деяких кімнатах вони взагалі не були присутні. У будинку разом з малолітньою дитиною перебувала дружина Сейдамета Гафарова — Фатіме Джемілєва.

Також адвокат зазначила присутність третього можливого співробітника правоохоронних органів, який не представився і не був занесений до протоколу обшуку житла. Він, за словами Гемеджі, «провокував присутніх репліками на адресу правозахисних адвокатів».

Після обшуку, який завершився без вилучення предметів, Гафарова з дружиною забрали на допит до Слідчого комітету.

Допит тривав приблизно 4 години і завершився тільки близько опівночі.

«Мій підзахисний добровільно готовий був сприяти слідству і розповідати про те, що йому відомо, проте протягом всього перебування в Головному Слідчому комітеті на нас чинився тиск, в тому числі, тиск чинився на мене і було заявлено при вході до кабінету, що на мене буде направлена ​​скарга до Адвокатської палати і мій статус незабаром може бути змінений. На сьогоднішній день слідчі дії закінчилися, те клопотання, яке ми заявили про перенесення слідчих дій, першу слідчу дію було призупинено, завтра (12 травня — ред.) викликали повісткою знову мого підзахисного на другу годині дня», — сказала Ліля Гемеджі.

Нагадаємо, вранці 11 травня російські силовики увірвалися до будинку в селі Завітне Совєтського району окупованого Криму, де проживала сім’я громадянина Узбекистану Набі (Аюба) Рахімова. Як повідомляють російські силовики, його було оголошеного в розшук як члена міжнародних терористичних організацій. Після обшуку дружину і 15-річного сина чоловіка відвезли в російську міграційну службу в смт Совєтськ, а після — до Слідчого комітету РФ в Сімферополь.

Одночасно з обшуком в селі Завітне, російські силовики провели штурм будинку в мікрорайоні Дубки Сімферополя. Там і перебував Набі (Аюб) Рахімов. За версією силовиків, чоловік відстрілювався, тому його застрелили під час штурму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини