Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У кримського суду немає підстав тримати активіста Балуха в СІЗО

19 / 01 / 2017

Постанова Роздольненського районного суду Криму про продовження терміну утримання під вартою активіста Володимира Балуха порушує чинне на території окупованого Криму законодавство Росії. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Зокрема, експерти КПГ відзначають, що суд проігнорував рекомендації Пленуму Верховного суду РФ від 19 грудня 2013 р № 41 «Про практику застосування судами законодавства про запобіжні заходи у вигляді взяття під варту, домашнього арешту та застави».

«Суду необхідно було при винесенні цього рішення [про продовження арешту] враховувати тяжкість злочину, відомості про особу обвинуваченого, його вік, стан здоров’я, сімейний стан, рід занять та інші обставини (ст. 99 КПК РФ). Але ці аргументи в постанові суду відсутні. У свою чергу, активіст і його адвокат заявляли на суді обставини, які дають підстави не продовжувати термін утримання під вартою. Балуху необхідно доглядати за хворою матір’ю похилого віку, його стан здоров’я в СІЗО різко погіршився, у нього є постійне місце проживання в Криму і т.д. Однак суд проігнорував ці аргументи», – йдеться в повідомленні Кримської правозахисної групи.

Експерти КПГ також роблять висновок, що суд не хотів встановити факти і обґрунтованість вимоги продовжити термін утримання під вартою активіста. «Це знову підтверджує, що кримінальне переслідування Балуха має політичні мотиви, а завдання суду полягала в тому, щоб не випустити його на свободу», – пояснюють в КПГ.

Кримська правозахисна група також звертає увагу на поганий стан здоров’я Володимира Балуха. Так, вчора у активіста стався гострий напад сечокам’яної хвороби. Раніше повідомлялося, що кримчанину викликали швидку допомогу, коли він перебував в ізоляторі тимчасового тримання в смт. Роздольне.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини