Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У конкурсі на вакансію до Міністерства оборони України мешканка окупованого Криму забула вказати наявність російського громадянства та зв'язків зі спецслужбами РФ – СБУ

21 / 01 / 2020

«Оперативники СБУ встановили, що протягом декількох років до тимчасової анексії Кримського півострова українка проживала за кордоном. Відразу після подій 2014 жінка повернулася до Криму, де отримала російський паспорт нібито для оформлення нерухомості. Незабаром вона переїхала до Києва. Однак осісти на материковій частині України не поспішала – вона не мала ні постійного місця заробітку, ні джерела доходів», – йдеться в повідомленні відомства.

За інформацією СБУ, мешканка Криму часто виїжджала в РФ та на територію тимчасово окупованого півострова, де були зафіксовані її контакти із представниками спецслужб країни-агресора:

«Саме після однієї з таких подорожей жінка раптово вирішила працевлаштуватися в Міністерство оборони України. Вона претендувала на одну з керівних посад в підрозділі департаменту держзакупівель відомства. Ця ділянка роботи передбачає доступ до секретної інформації в оборонній сфері та пряму комунікацію з представниками країн-членів НАТО», – повідомляє СБУ.

Претендентка навіть встигла пройти кілька відбіркових етапів для остаточного зарахування на посаду, але проведена СБУ перевірка встановила обставини, які виявилися несумісними з державною службою у Міноборони. Жінка «забула» вказати, що має російське громадянство, знайомих з ФСБ і не повідомила про зміст розмов з ними:

«Співробітники СБУ провели з нею бесіду та попередили про кримінальну відповідальність за державну зраду. Нагадуємо, що відповідно до ст. 111 Кримінального кодексу дії на шкоду національним інтересам, що були вчинені за злочинним завданням іноземної сторони, караються позбавленням волі на строк до 15 років».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини