Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Херсоні зник журналіст Костянтин Риженко, а його брата арештували окупанти

1 / 04 / 2022

Декілька днів не виходить на зв’язок журналіст Костянтин Риженко. Він висвітлював події з окупованого Херсону та розвінчував фейки, що писали з метою створення так званої Херсонської народної республіки (ХНР). Також чоловік займався волонтерством та організовував доставку життєво необхідних ліків з Миколаєва.

31 березня 2022 р. після появи автоматичного відкладеного (відтермінованого) повідомлення у Telegram (текст повідомлення див. далі) Костянтин Риженко перестав виходити на зв’язок. 

“Привет, если вы читаете этот текст значит то-то случилось. Это отложенное сообщение, дату публикации которого я постоянно переношу на день-два. Если оно опубликовалось, значит я не смог в очередной раз отсрочить дату.Сигнал конечно неприятный, но не стоит сразу паниковать. Причин может быть несколько.1. Я оказался в таком положении, что долгое время нет связи, а попасть в то место где она есть нет возможности.2. Мог потерять телефон или сломать его, чтобы он не достался врагу при такой угрозеДаже если так случилось, что меня взяли, не переживайте, переписки и другие контакты в безопасности, я так настраивал свои аккаунты, что при всем желании не смогу получить к ним доступ. Большинство из них одноразовые – это значит, что доступ к ним утерян навсегда. К некоторым аккаунтам имеют доступ мои близкие во Львове, в частности к Кобзарю. Они частично смогут помогать удаленно.….П.С. Надеюсь это сообщение все же не будет опубликовано. Но если вдруг, то напишу как только смогу, кроме меня тут никто не может писать, разве что, есть несколько модераторов в комментариях и бот, который работает от случая к случаю. В общем, не ссыте, сам сцу, но делать как-то это все равно надо. Ведь если ничего не делать, то ничего не произойдет.”  

Наразі невідомо, що з Костянтином. Це повідомлення може означати як технічну  втрату зв’язку, так і те, що журналіст був затриманий силовиками РФ. Костянтин не однаразово повідомляв, що росіяни розшукують його у Херсоні. через що він мав переховуватись.

Фото повідомленя у Телеграм-каналі

 

Відомо, що останнім часом його намагались піддавався дискредитувати проросійські канали та ЗМІ: звинувачуючи його у нацизмі, організації мітингів та закликах захищати країну. Також на чоловіка нападали херснські проросійські активісти, зокрема Кирилл Стремоусов, та журналістів проросійських видань. 

За даними джерела КримSОS, ім’я якого приховуються з міркувань безпеки, одразу декілька груп російських військових приїхали за адресами родичів Риженко у Херсоні, де він міг знаходитись. Затримали брата Костянтина. Поки що з його родичами не має зв’язку. 

Сусіди кажуть, що їх до домівок та під’їздів привели місцеві жителі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини