Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У ФСБ наробили дуже багато дурниць: вилучили ноутбук потім повернули там з'ясувалося що він потрібен як доказ – колишній політв'язень Мовенко

8 / 01 / 2020

«ФСБ наробили дуже багато дурниць під час слідчих дій. Спочатку вилучили в мене ноутбук, потім повернули, а далі зрозуміли, що він потрібен їм як доказ. Почали мені негласно погрожувати, щоб я сам віддав який-небудь комп’ютер, щоб прикласти його до справи. Який-небудь! Переписували протоколи заднім числом. На суді від мене зажадали щоб я увімкнув цей комп’ютер, але зробити це не вдалося. Вони його зламали, розібрали. Було враження, що суддя зацікавлений по справедливості розібратися, він вислуховував нашу позицію, прокуратури. Виглядало як нормальний суд, але потім, зокрема, з питань самого судді, все стало зрозуміло. Він питав про моє ставлення щодо «приєднання Криму до Росії». До справи це не мало ніякого відношення, але це було головне питання – їх вже не хвилювало, що я там написав. В результаті навіть прокурор просив умовний термін, але дали два роки реального терміну ув’язнення в колонії загального режиму та на півроку заборонили мені на користуватися Інтернетом. Я був у СІЗО два місяці та апеляційний суд змінив мені вирок на два роки умовно», – сказав Мовенко в інтерв’ю для видання Крим. Реалії.

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року, в Севастополі співробітниками ФСБ було затримано Ігоря Мовенко. Силовики окупантів приїхали до Мовенко на роботу, де його заарештували та відвезли додому для проведення обшуку.

У вересні 2016 року активіст був побитий, імовірно представником правоохоронних органів, у центрі міста за розміщену на рамі велосипеду символіки батальйону «Азов».

Проте Мовенко звинуватили у порушенні статті 20.3. Адмінкодексу РФ «Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки». Суд оштрафував його на дві тисячі рублів. Кримінальну справу проти нападника так і не порушили.

У квітні 2017 Мовенко було пред’явлено звинувачення за ч.2 ст.280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності).

4 травня севастопольський Гагарінський районний суд окупантів засудив Ігоря Мовенко до двох років ув’язнення.

26 червня Севастопольський міський суд окупантів змінив вирок на рік умовно з випробувальним терміном.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини