Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова погіршилося здоров'я

28 / 04 / 2017

Адвокат Джеміль Темишев направив скаргу в прокуратуру Криму у зв’язку з тим, що адміністрація СІЗО №1 Сімферополя відмовляється надавати медичну допомогу його підзахисному Арсену Джеппарову. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За словами адвоката, він неодноразово звертався до співробітників СІЗО, щоб вони надали медичну допомогу Джеппарову. Усі прохання Темішева адміністрація установи проігнорувала.

«Мене, як зазвичай, звинуватили в тому, що я шантажист і розкидаюся погрозами», – зазначив адвокат.

За словами Темішева, у його підзахисного погіршився стан здоров’я практично відразу після того, як його помістили в СІЗО. У Джеппарова на тілі утворився нарив, який лікарі довгий час не хотіли обстежувати і лікувати. У підсумку йому все-таки провели операцію.

«У СІЗО у Арсена почалися проблеми зі здоров’ям. На тілі став наривати свищ. Ще задовго до затримання, лікарі настирливо  рекомендували йому зробити операцію. Нарив гноїться. Все це супроводжується підвищенням температури, ознобом і нестерпним болем. Якщо пощастить і не буде ускладнень, то він може просто прорвати. Якщо його не видалити хірургічним шляхом під час запалення, він може з’явитися в іншій частині тіла. І все повторюється знову. Якщо потрапить якась інфекція, то наслідки можуть бути непередбачуваними», – розповів адвокат.

Темішев додав, що його підзахисний також неодноразово писав заяви до керівництва СІЗО про те, що потребує медичної допомоги.

«Арсен кожен день писав заяву, що потребує операції. Під час одного з відвідувань санчастини, лікар надавив на місце запалення, і свищ прорвав. Йому не дали ні бинт, ні зеленку, ні пластир. Він спускався в камеру, а гній стікав по нозі. «Я ледве зайшов в камеру з тапком, повним гною». Ці слова Арсена і його вираз обличчя я ще довго не забуду», – згадує Темішев.

У березні стан здоров’я Джеппарова знову погіршився: через нове запалення він оглух на одне вухо. Крім того, його постійно мучать головні болі.

«У Арсена утворилась якась шишка за лівим вухом. Потім пухлина спала, але набрякла вся ліва сторона обличчя. Зараз нарив знаходиться безпосередньо в самому вусі. Постійно виділяється гній. Видалити цей свищ неможливо. Через те, що його толком не обстежили, ми навіть не знаємо через що це запалення і як його лікувати. На ліве вухо не чує. Його постійно мучать головні болі. Він щодня пише заяви, щоб його обстежили і видалили цю шишку. Але реакції ніякої немає. Бездіяльність посадових осіб СІЗО створює загрозу здоров’ю і життю моєму підзахисному», – розповів адвокат.

Крім скарги в прокуратуру, Темишішев планує направити скарги уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій та уповноваженому з прав людини в Криму Людмилі Лубіній.

Нагадаємо, Арсен Джеппаров є одним з фігурантів справи Хізб ут-Тахрір. Він, разом з іншими фігурантами цієї справи Еміром-Усеїном Куку, Вадимом Сіруком, Рефатом Алімовим і Муслімом Алієвим, був затриманий в квітні 2016 року. Тиждень тому суд в закритому режимі відхилив апеляцію на продовження арешту фігурантам цієї справи.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини