Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У центрі Києва відкрилася виставка про маловідомі сторінки історії Криму

6 / 08 / 2020

Про це повідомляє Укрінформ.

«Розмістивши стенди виставки “Подорож невідомим Кримом” на Контрактовій площі Києва, ми хотіли, щоб цей наш перший проєкт, присвячений кримськотатарській культурі, став доступний якомога більшій кількості людей. Тому ми відкриваємо його в одному з культурних центрів Києва на жвавій вулиці, де завжди багато людей. Поруч Києво-Могилянська академія, театри», — сказав глава Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

За його словами, готуючи виставку, організатори використовували різні історичні, архівні матеріали.

«Нам допомагали історики, наукові консультанти як з нашого інституту, так і експерти з академічного середовища», – сказав Дробович.

 Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виступаючи на відкритті виставки, розповів про важливість збереження кримськотатарської історичної пам’яті.

«Знаєте, коли хтось хоче нас підім’яти під себе, вони нам дають своє трактування нашої історії. Тобто, вони намагаються змінити наші знання про нас самих. Вони хочуть позбавити нас колективної пам’яті, і те, чим зараз займаються українські історики, зокрема, Український інститут національної пам’яті, то, чим займаються громадські організації, – це дуже важливо, тому що ми повинні дивитися на свою історію власними очима», — сказав Чубаров.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини