Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У брата кримського політв'язня Енвера Сейтосманова провели обшук

29 / 04 / 2021

Про це він зміг розповісти адвокату Емілю Курбедінову тільки пізно вночі 28 квітня, повідомляє «Кримська солідарність».

Це вже третій обшук в будинку Ернеста Сейтосманова.

За його словами, о 6 ранку в його будинок в селі Тилове Балаклавського району Севастополя вдерлися силовики. Спочатку він почув сторонні звуки в будинку, а потім двері в кімнату різко відчинилися, і в ній несподівано з’явилися близько восьми осіб, включно з понятими. Зателефонувати куди-небудь або повідомити адвокату про обшук він не встиг. У будинку Сейтосманов проживає один.

Він також повідомив, що російські силовики заламали йому руки, троє схопили за ноги. Один з них, як розповів Сейтосманов, тримав його в задушливому захопленні, через що йому стало погано. Тоді слідчий наказав підлеглим відпустити його, сказавши, що «він уже білий».

Обшук тривав близько години. Йому запропонували видати речі, які заборонені на території РФ, чого, як стверджує Ернест, у нього не було. Після силовики запропонували підписати протокол, що чоловік теж зробити відмовився.

Після обшуку пішов допит в будівлі ФСБ в Севастополі, він тривав більше 6 годин. Ернест послався на 51 статтю російської Конституції, згідно з якою ніхто не зобов’язаний свідчити проти себе і своїх близьких.

Як розповів адвокат Еміль Курбедінов, відпустили Сейтосманова тільки тоді, коли він підписав папери про нерозголошення змісту допиту.

Також перед обшуком силовики відібрали у Ернеста телефон, а після повернули вже без батарейок.

«Я виявив це, йдучи додому після допиту. В результаті зрозумів, що без зв’язку і що батарея була вилучена без протоколу», — додав Ернест Сейтосманов.

Нагадаємо, брата Эрнеста Сейтосманова, Енвера, 5 грудня 2019 року засудили до 17 років колонії суворого режиму з обмеженням волі на 1 рік за обвинуваченням за ч. 2 ст. 205.5 кримінального кодексу РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини