Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Бахчисараї «суд» оштрафував свідків обшуків

7 / 12 / 2016

У Криму, 6 грудня, в «Бахчисарайському районному суді» оштрафували на 15 тисяч рублів Енвера Шерфієва, який разом з іншими жителями Бахчисарая вийшов 12 травня 2016 року підтримати затриманих в Бахчисараї фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на рішення «Бахчисарайського районного суду».

Шерфієва звинуватили за ч. 6.1 ст.1 20.2 КоАП (Участь в несанкціонованому зібранні). Справу розглядала «суддя» Нікіщенко Марина Ігорівна. На Шерфіева був складений адміністративний протокол по «справі про несанкціонований мітинг». Раніше протокол розмістила група «Кримські політв’язні» у Facebook.

Адвокат Едем Семедляев в коментарі QirimInfo розповів, що найближчим часом у цій справі буде подана апеляція.

«Ми вважаємо, що це був не мітинг, а спонтанний захід. Люди зібралися спонтанно, як під час пожежі або ДТП. Ніякі гасла або вимоги там не звучали. Ми вважаємо, що це тиск на людей. Рішення суду ми будемо оскаржувати», – розповів адвокат.

Семедляев також нагадав, що це не перше рішення суду за подіями 12 травня біля кафе «Салачик». Раніше та ж суддя Нікіщенко вже присудила штрафи кримчанам: Е. Белялову, М. Асанову та С. Саліеву, які були присутні під час обшуку і арештів в Бахчисараї.

Адвокат також припустив, що подібного роду рішення будуть виносити не тільки щодо подій 12 травня в Бахчисараї.

«Ми очікуємо, що по іншим хлопцям також будуть проходити адміністративні справи. Якщо не по Бахчисараю, то щодо подій в Строгановці. Там теж багато людей були свідками обшуків, і не залишалися байдужими. Таким чином влада хоче показати, що людям не варто збиратися разом і цікавитися проблемами свого народу», – розповів Семедляев.

На думку адвоката, рішення суду щодо майбутньої апеляції залишать в силі.

Нагадаємо, вранці 12 травня в Бахчисараї співробітники ФСБ провели серію обшуків та арештів. Тоді були затримані четверо кримських татар – Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов. Їм було висунуто звинувачення в причетності до забороненої на території РФ організації «Хізб ут-Тахрір». 7 жовтня «Центральний районний суд» Сімферополя виніс рішення про продовження терміну утримання чотирьом фігурантам «Бахчисарайського справи Хізб ут-Тахрір» до 12 січня 2017 року.

Також вранці, 12 жовтня співробітники ФСБ провели серію обшуків та арештів в селищах компактного проживання кримських татар Кам’янка та Строганівка. Тоді за підозрою в причетності до «Хізб ут-Тахрір» були затримані Рустем Ісмаїлов, Узаір Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемадінов, Айдер Саледінов. Вчора «Київський районний суд» Сімферополя продовжив їм арешт на 3 місяці, до 11 березня 2017 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини