Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Бахчисараї «суд» оштрафував ще одного члена Меджлісу

4 / 10 / 2016

Сьогодні, 4 жовтня, Бахчисарайський районний «суд» визнав винним в адміністративному правопорушенні ще одного члена Меджлісу і присудив йому грошовий штраф. Він звинувачується у порушенні статті 20.28 «Організація діяльності суспільного або релігійного об’єднання, щодо якого прийнято рішення про призупинення його діяльності». Раніше Бахчисарайський «суд» визнав винним у порушенні цієї статті замголови Меджлісу Ільмі Умерова. З тієї ж причини був оштрафований інший член Меджлісу Алі Хамзін.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова ЦВК Курултаю Заїр Смедляєв.

«У Бахчисараї продовжує роботу судовий конвеєр щодо покарання членів Меджлісу кримськотатарського народу. Уже присуджені грошові штрафи Алі Хамзіну, Ільмі Умерову, Садиху Табах», — повідомив Смедляєв.

Він також зазначив, що «суддя» Герман Атаманюк відмовив у проведенні судового засідання кримськотатарською мовою, «проігнорувавши таким чином статтю 10 Конституції Криму і ст. 18 КПК РФ».

Смедляєв також повідомив, що 6 жовтня «суд» продовжить розгляд справ членів Меджлісу Абдурамана Егіза і Енвера Куртієва, 14 жовтня – Еміне Авамілєва, 20 жовтня – Мустафи Маушева, 24 жовтня – Ділявера Акієва.

Нагадаємо, 22 вересня у Києві Меджліс прийняв рішення призупинити членство трьох осіб, які співпрацюють з окупаційною владою, – це Айдер Аджимамбетов, Еміралі Аблаєв та Руслан Якубов. У той же день у будинку Ільмі Умерова в Бахчисараї зібралися більше десяти членів Меджлісу. За словами Нарімана Джелялова, метою зібрання було привітати голову Меджлісу Рефата Чубарова з Днем народження. Їх зібрання було розцінено як незаконне.

Відзначимо, що 26 квітня 2016 року «Верховний суд» Криму визнав Меджліс екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Криму.

Старший юрист правозахисного центру «Меморіал» Кирило Коротєєв, який представляв інтереси Меджлісу у суді, прогнозує посилення репресій на членів Меджлісу.

«Що стосується наслідків: членство в екстремістській організації – злочин за російським правом. 33 члена Меджлісу в небезпеці, а органи «на землі» можуть поширити переслідування і на членів регіональних і місцевих меджлісів, тоді репресії можуть торкнутися сотень», — пояснив він.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини