Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Тюремний коридор» у центрі Києва: відбулась презентація арт-об’єкта «Підземний безвихід»

9 / 02 / 2021

Грузинський художник Давид Кухалашвілі перетворив звичайний підземний перехід у центрі Києва на «тюремний коридор», аби кожен перехожий міг відчути ту атмосферу, в якій роками перебувають 98 кримських в’язнів, яких російська влада за надуманими обвинуваченнями у тероризмі, екстремізмі та шпигунстві позбавила волі і тримає у жахливих умовах в місцях несвободи в Криму та в Росії. 

 

«На жаль українці зовсім не знають що відбувається в Криму, вони не знають цих 98 людей, їхні прізвища та їхні історії. Мета нашого арт-об’єкта — донести до суспільства важливу думку: ми маємо знати, що в Криму живуть громадяни України, яких окупаційна влада переслідує, арештовує і саджає до в’язниць…. Коли звичайний перехожий спускатиметься у цей перехід, він зовсім не очікуватиме, що опиниться у “тюремному коридорі”. Так само і 98 кримських політв’язнів (серед яких 71 людина — це кримські татари) не очікували опинитися в місцях несвободи», — сказала під час презентації координаторка КримSOS Міла Шевченко.

Біля дверей «камер» розміщено QR-коди, відсканувавши які можна ознайомитися з історією кожного з кримських бранців Кремля, ув’язнених за їхню активну громадянську позицію, політичні чи релігійні погляди.

 

У презентації арт-об’єкту «Підземний безвихід» взяли участь колишні політв’язні Олег Сенцов та Ісмаїл Рамазанов.

В коментарі QirimInfo Олег Сенцов сказав, що аби повернути кримських політв’язнів з неволі, в Україні мають постійно говорити про них.

«Не забувати! Це питання номер 1! Треба говорити про агресію, про війну, про те, що Росія на нас напала, окупувала території і взяла людей в полон. Але, на жаль, зараз намагаються шукати якісь напрямки до примирення з агресором, але цей шлях призведе до поразки», — сказав Олег Сенцов.

 Олег Сенцов

Під час презентації колишній політв’язень Ісмаїл Рамазанов серед іншого заявив, що СІЗО Сімферополя після деокупації Криму має бути знищене. 

«Є таке місце в Криму — СІЗО Сімферополя, яке на мою думку і на думку хлопців, які там були, після деокупації Криму треба знищити, а на його місці зробити меморіал. Це місце було збудоване за Катерини Другої і за часів Царської Росії, як і зараз, там утримували в неволі моїх співвітчизників. Це жахливе місце», — сказав Ісмаїл Рамазанов.

 

Ісмаїл Рамазанов

Як сказала в коментарі QirimInfo заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева, Україна активно працює над звільненням всіх українських в’язнів Кремля.

«Переговорні групи працюють постійно, список політв’язнів є в Офісі Президента. Кожна особа з названих сьогодні КримSOS вона є у цьому списку. Але з російського боку поступок щодо звільнення українців немає. Вони говорять, що Україна взагалі до них не має відношення, бо за твердженням російської окупаційної влади будь-хто, хто отримав так званий “кримський паспорт” на території півострова — російський громадянин. І навіть не отримуючи паспорт, як ми бачили це на прикладі Сенцова і Кольченка, вони (влада РФ, — ред.) можуть називати будь-якого кримчанина своїм громадянином. Тому вони звільняти не хочуть, але ця робота (над звільненням, — ред.) буде вестися, в тому числі, в рамках переговорного майданчика “Кримська платформа”», — сказала Таміла Ташева.

Детальніше про те, як створювали арт-об’єкт «Підземний безвихід» читайте тут.

Нагадаємо, про умови утримання кримських політв’язнів в місцях несвободи на окупованому півострові та в РФ ви можете дізнатися у нашому звіті.

Також цінним джерелом інформації про умови утримання кримських політв’язнів є щоденник бранця Кремля Сервера Мустафаєва. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини