Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Тюльпан прав людини» для Лілі Геміджі

10 / 12 / 2019

Адвокатка Ліля Гемеджі на цьому тижні отримала нагороду уряду Нідерландів, яка присуджується правозахисникам і організаціям, які захищають права людини на глобальному рівні.

Гемеджі одна з небагатьох адвокаток в окупованому РФ Криму, яка займається політично мотивованими справами. За свою роботу правозахисниця постійно отримує погрози і попередження від окупантів з вимогою припинити свою діяльність.

«Для мене ця премія, перш за все, акт солідарності з усіма кримчанами. Для мене це символ підтримки в нашій боротьбі і один з приводів просувати тему Криму далі на міжнародній арені для того, щоб вона завжди була у фокусі та на порядку денному організацій і дипломатів», – розповіла Ліля Гемеджі в бесіді з QırımInfo.

З України правозахисну премію Нідерландів отримав також керівник одеського «Автомайдану» Віталій Устименко, який через свою антикорупційної діяльності пережив напад і ножове поранення.

Церемонія нагородження пройшла в Києві 5 грудня. Премію Гемеджі вручив посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол. Під час виступу Гемеджі зазначила, що нагорода «Тюльпан прав людини» – нагорода для всіх кримських адвокатів, правозахисників, цивільних журналістів «Кримської солідарності»:

«Це символ підтримки в нашій боротьбі».

Під час виступу на церемонії Гемеджі згадала про справу, яка зворушила її найбільше – переслідування ветерана національного руху кримських татар Сервера Караметова.

«Не те, щоб воно було для мене найважливішим, але це було те, що мене найбільше зачепило: коли ти виявляєш масу порушень, коли ти розумієш, що всі акції, які проводив Сервер Караметов відповідають російським законодавством, яке фактично застосовується в Криму , і при цьому, щоб залякати інших, 70-річного старого з букетом найскладніших захворювань на 10 діб запроторили до СІЗО для адміністративно затриманих. Я важко це сприйняла. Тоді одна з суддів (у нього було 2 адміністративні статті) підійшла до мене і сказала, що ми дуже добре його захищали і захищали професійно. Але і за цим «але» було три точки. Ця справа була, напевно, для мене самим хворим», – розповідає адвокат.

Гемеджі підкреслила, що «для неї кожна справа в Криму є особистим болем і особистою трагедією»: «Я розумію, що повинна боротися за кожного, хто сьогодні знаходиться у в’язниці».

фото Антон Наумлюк

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини