Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тиск на політв'язнів: затриманого 17 лютого Ернеста Ібрагімова відправили на примусову психіатричну експертизу

5 / 03 / 2021

Цю інформацію QirimInfo підтвердив один з адвокатів у цій справі Едем Семедляєв.

За його словами, об’єктивних причин проводити таку експертизу немає. Однак, як сказав адвокат, призначення примусових психіатричних експертиз — це вжемстандартна практика для ФСБ у таких справах, як «справа Хізб ут-Тахрір».

«Вони взяли таку практику і всім тепер проводять таку експертизу. Єдине, що тут відрізняється, це те, що Ернесту призначили стаціонарну експертизу, хоча раніше (у таких справах, — ред.) призначали амбулаторну експертизу. Деякі хлопці відмовлялися спілкуватися з доктором, відповідати на питання, що стосуються кримінальної справи. Тільки після цього слідчий призначав стаціонар. Однак тут, в перший же день, коли його заарештовували, їх уже ознайомили з постановою про призначення стаціонарної експертизи», — сказав адвокат.

Едем Семедляєв додав, що захист вважає проведення подібних «експертиз» тиском на підзахисних.

«Таким чином вони намагаються схилити їх давати свідчення і не захищатися з даного приводу. Швидше за все всіх (затриманих 17 лютого, — ред) по черзі будуть проводити через стаціонарну експертизу», — сказав Семедляєв.

Нагадаємо, активіста проєкту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство» Ернеста Ібрагімова було затримано вранці 17 лютого 2021 року в Бахчисараї в ході масових обшуків по всьому Криму. У той день також затримали ще 5 осіб. Їх обвинуватили за статтею 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Рішенням підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя Ернест Ібрагімов був заарештований до 15 квітня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини