Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тяжкохворого політв'язня Джеміля Гафарова по кілька годин змушують знайомитися з матеріалами справи, не надаючи адекватної медичної допомоги

9 / 10 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Лілю Гемеджі, яка зустрілася з політв’язням в «УФСБ Криму».

За її словами, в жовтні у Гафарова закінчується термін дії довідки з інвалідності, її буде необхідно підтвердити. Він писав заяви начальнику СІЗО та начальнику медсанчастини. Згодом його вивезли під конвоєм до лікарні, але, як сказала Гемеджі, медики до цього не були готові. В результаті у нього взяли кров з пальця на ситий шлунок, незважаючи на те, що перед аналізами не можна їсти, бо це може вплинути на достовірність результатів. ЕКГ і УЗД нирок, з якими у Гафарова проблеми, ніхто не зміг провести через відсутність у нього направлень на ці процедури.

«Він дуже скаржиться на здоров’я: вчора сказав, що ледве повернувся до слідчого ізолятора. Розмовляє з співробітниками СІЗО, зі співробітниками медсанчастини, просить дати йому документ, що підтверджує, що він як інвалід не може працювати. Йому це право дала держава. Друга група інвалідності — неробоча. Але йому не дають можливості відпочити і вивозять на ознайомлення зі справою, де сумарно, разом з дорогою туди і назад, він 10 годин поспіль перебуває в напруженому стані. Це дуже сильно відбивається на здоров’ї. Він переживає, що йому не продовжать інвалідність», — сказала Ліля Гемеджі.

Як ми писали раніше, стан здоров’я політв’язня Джеміля Гафарова постійно погіршується.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар, після яких 23 затриманим (середовищі яких був і Джеміль Гафаров) було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Окупанти звинуватили Джеміля Гафарова за ч. 2 ст. 205.5 ( «Участь в діяльності терористичної організації»), ст. 278 КК РФ ( «Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини