Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Ти побачиш у всій красі життя в СІЗО»: співробітник слідчого ізолятора тисне на політв'язня Абдулгазієва

1 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова, який відвідав політв’язня в ізоляторі.

«Є там такий собі Максим Олександрович. Він оперативник по четвертому поверху. Буду з’ясовувати його прізвище. Ця людина давно погрожує моєму підзахисному. Це почалося з того моменту, коли він перебував у камері, де було дуже багато клопів, вони його просто там «зжирали» і тих, хто був разом з ним. І коли він скаржився, або вимагав провести дезінсекцію, або якось інакше вирішити цю проблему, він постійно погрожував йому, говорив: “Що ти мудруєш? Я тобі влаштую тут життя. Я почну тебе переводити з камери в камеру. Ти побачиш у всій красі життя в СІЗО», — сказав Еміль Курбедінов.

Також адвокат сказав, що Тофіка Абдулгазієва вже кілька разів переводили з камери в камеру. За його словами, така практика погано позначається на ставленні з боку співкамерників.

«У таких установах свої негласні закони. Коли людину часто переводять з камери в камеру, співкамерники починають думати, що він — так званий «підсадний» або непорядна людина, яка «стучить» або працює на адміністрацію. Він повинен виправдовуватися кожен раз, чому він довго не затримується в різних камерах», — коментує захисник Абдулгазієва.

Після чергового переводу в нову камеру у Тофіка Абдулгазієва забрали ліки, Коран, обігрівач, багато особистих речей.

«Він засмутився з приводу Корану російською мовою. У нього був переклад Кулієва з печаткою. Співробітники прекрасно це знають, що Коран певний дух надає в тюрмі, коли його читають хлопці. І ось по цьому, по хворому б’ють. Співробітники, скоріше за все, думають, що мають якусь необмежену владу над ув’язненими і роблять що хочуть», — сказав Курбедінов.

Адвокат в’язня готує скарги на дії співробітника слідчого ізолятора №1 у Сімферополі.

Також Курбедінов повідомив, що у Тофіка Абдулгазієва підозра на гайморит. Він звернувся за наданням медичної допомоги і чекає візиту лікаря з медсанчастини. Поки його прохання ігнорують.

Нагадаємо, 10 червня, «Верховний суд Криму» продовжив до 15 вересня запобіжний захід п’ятьом фігурантам 2-ї сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»: Меджиту Абдурахманову, Тофіку Абдулгазієву, Білялу Аділову, Енверу Аметову і Ремзі Бекірову.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримських татар, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активіста (серед них іі Тофік Абдулгазієв) за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка легальна в Україні, але влада РФ вважає її екстремістською.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини