Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Турчинов розповів про посилення перевірки жителів окупованого Донбасу і Криму

23 / 06 / 2017

В Україні готується закон для введення додаткових перевірок для мешканців ОРДЛО та Криму, які подали заявки на отримання біометричного паспорту. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За словами Турчинова, після початку дії безвізового режиму України з ЄС значно збільшилась кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

«В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб», – сказав Олександр Турчинов.

Секретар РНБО пояснив, що для недопущення подібного, необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту.

«Разом з тим, – підкреслив Олександр Турчинов, – дуже важливо прийняти цей необхідний для забезпечення безпеки України та Європи закон, ще до початку чергових канікул».

Нагадаємо, 19 червня Рада Європейського союзу ухвалила рішення про продовження санкцій, введених проти окупованого Росією Криму, до 28 червня 2018 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини