Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Три найголовніші новини за минулі свята

4 / 01 / 2016

ЛЕП «Каховка-Титан», що забезпечує електрикою Крим, знову відключена

У ніч з 30 на 31 грудня в результаті спрацьовування системи релейного захисту зафіксовано відключення ПЛ 220 кВ Каховська-Титан, що постачає на окупований півострів електроенергію.

Як повідомляє офіційний сайт «Укренерго» відключення пов’язано з падінням однієї з електроопор у Херсонській області: «В 23:35 при обході лінії, персоналом Херсонських магістральних мереж виявлено падіння опори в 23 км від ПС 330 кВ Каховська».

За попередніми висновками експертів вибухотехнічної служби, електроопору було пошкоджено в результаті вибуху.

Станом на перше січня ремонтні роботи на пошкодженій лінії електропередач Каховка-Титан були завершені, але подача електроенергії не була відновлена. Про це заявив прес-секретар «Укренерго» Зіновій Буцьо в ефірі телеканалу 112.

«Залишилося завершити організаційні питання про можливість її включення. Але ці питання вирішують інші інстанції», — цитує Буцьо Українська правда.

 

Путін доручив провести соцопитування про укладення енергоконтракту з материковою Україною

31 грудня президент РФ Володимир Путін доручив опитати жителів окупованого Криму і Севастополя, чи підтримають вони договір про постачання електрики з материковою Україною, якщо Крим в ньому буде зазначений як територія України. Про це повідомляє INTERFAX.RU з посиланням на міністра енергетики РФ Олександра Новака.

«Президент доручив терміново звернутися до одного з провідних професійних агентств для того, щоб провести соціологічне опитування населення Криму і Севастополя з наступних питань. Перше питання: підтримуєте ви чи ні висновок комерційного контракту з Україною на постачання частини електроенергії в Крим і Севастополь, якщо в ньому буде вказано, що Крим і Севастополь є частиною України», — повідомив Новак. За його словами, саме таку умову висунула Україна.

«Друге питання: чи готові ви до тимчасових труднощів, пов’язаних з незначними перебоями енергопостачання протягом найближчих 3-4мі місяців», – озвучив ще одне питання до кримчан російський міністр.

«Соцопитування» про укладення енергоконтракту

Першого січня були оприлюднені результати «соцопитування» жителів Криму про укладення енергоконтракту з материковою Україною.

Генеральний директор Всеросійського центру вивчення громадської думки Валерій Федоров заявив, що абсолютна більшість кримчан не подтримують укладення контракту з Україною. Про це повідомляє інформаційне агентство «РИА Новости».

«Соцопитування» показало, що 93,1% жителів окупованого півострова не погодилися на контракт з материковою Україною щодо постачання електроенергії з формулюванням про приналежність півострова до України.

94% респондентів заявили, що готові до перебоїв в енергопостачанні протягом найближчих трьох-чотирьох місяців. Всього 5,4% виступили проти цього.

«Дані, звичайно, були передані президенту», — додав Федоров.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини