Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Троє кримських політв'язнів терміново потребують медичної допомоги, — український омбудсмен

19 / 06 / 2020

Про це написала у себе в Facebook Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона заявила, що Рустем Абільтаров переніс інсульт і мікроінфаркт в СІЗО, а останні кілька місяців страждає від болю в нирках і суглобах рук та ніг.

«Енвер Омеров потребує термінової операції! Стан здоров’я українського політв’язня критичний! Попри неодноразові звернення їхніх адвокатів до адміністрації пенітенціарних установ, де вони незаконно утримуються, жодної медичної допомоги досі не надано», — написала Денісова.

Також український омбудсмен додала, що медсанчастина СІЗО Сімферополя не надає інформацію адвокату про стан здоров’я Джеміля Гафарова.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою захистити права громадян України, а саме забезпечити надання їм кваліфікованої медичної допомоги, а також перевірити правові підстави не надання інформації адвокату Джеміля Гафарова щодо стану його здоров’я та умов тримання.», — додала Денісова .

Рустем Абільтаров, Енвер Омеров і Джеміль Гафаров — фігуранти кримських «справ Хізб ут-Тахрір». Абільтарова засудили до 9 років колонії суворого режиму. Напередодні російський суд почав розглядати справу Енвера Омерова по суті, а по справі Джеміля Гафарова ще триває слідство.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав всіх трьох кримчан політв’язнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини