Трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до квітня
13 / 01 / 202212 січня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив на 3 місяці арешт фігурантам четвертої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейрану Хайредінову, Аліму Суф’янову та Олександру Сізікову. Попередній термін ув’язнення закінчувався 20 січня.
Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Російський прокурор наполягав на тому, щоб залишити Олександра Сізікова під домашнім арештом, а Суф’янова та Хайредінова під вартою до 20 квітня 2022 року. На думку сторони обвинувачення, політв’язні «небезпечні для суспільства, тому мають перебувати у СІЗО». Виняток зроблено лише для Сізікова, оскільки він є інвалідом першої групи по зору.
«Заперечую проти клопотання прокурора. У нас, певно, різні поняття принципів гуманізму», — сказала під час засідання адвокат Ліля Гемеджі.
Захист також заявив, що з фігурантами цієї кримінальної справи поводяться «незаслуженим чином».
Так, за словами адвоката Сафіє Шабанової, Сейран Хайредінов вже втретє за місяць хворіє. Крім того, він уже довгий час не бачився зі своєю сім’єю.
Адвокати нагадали суду, що у політв’язня Сейрана Хайредінова в Криму залишилися дружина і три маленькі дитини, одна з яких має інвалідність. До того ж у нього на утриманні знаходиться племінник, рідна сестра та літні батьки. Усіх членів сім’ї чоловік забезпечував самостійно та допомагав розв’язувати побутові питання.
Також захист повідомив суду, що Олександру Сізікову заборонили користуватися інтернетом та спілкуватися з близькими, які раніше купували йому продукти та допомагали фінансово.
Проте, незважаючи на всі аргументи захисту, суд став на бік прокурора і не пом’якшив запобіжний захід — Олександр Сізіков залишиться під домашнім арештом, а Сейран Хайредінов та Алім Суф’янов – у СІЗО до 20 квітня 2022 року.
Нагадаємо, вранці 7 липня 2020 року в різних районах Криму пройшли обшуки, після яких було затримано Олександра Сізікова, Сейрана Хайредінова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф’янова, Вадима Бектемірова та Зекір’ю Муратова. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили із значними порушеннями.
Усіх затриманих обвинувачують у причетності до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» (ст. 205.5 КК РФ), визнаної російською владою терористичною.