Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тортури струмом, вогнем та незаконно вилучений біоматеріал, який «чарівним чином» з'явився на вибуховій речовині: адвокат розповів подробиці засідання по «справі Машаріпова»

20 / 01 / 2020

Адвокат Олексій Ладин, розповів QirimInfo, що «це вже суд по другому колу. Повторний суд першої інстанції. Сьогодні мій підзахисний заявив відвід судді та прокурору у зв’язку з обвинувальним ухилом, ігноруванням прав Машаріпова та ряду інших обставин».

«Йому було відмовлено навіть у ознайомленні з матеріалами кримінальної справи до початку судового слідства. Він не знає, що саме знаходиться в матеріалах кримінальної справи після того як його повернули з суду касаційної інстанції».

Адвокат зазначив, що «Машаріпов сьогодні був допитаний за його ж проханням: було задоволено клопотання захисту. В ході допиту він пояснив, що вину свою не визнає в повному обсязі».

Кримінальну справу, за словами Машаріпова, було фальсифіковано, а його свідчення були отримані співробітниками ФСБ після тортур до нього відкритим вогнем, струмом та фізичної сили.

Також, Машаріпов стверджує, що в нього незаконно було вилучено біологічний матеріал, який, за словами адвоката Ладіна, «чарівним чином», але стандартно для практики співробітників ФСБ, виявилися на тих вибухових речовинах в схронах і гаражі, які належали йому.

В рамках засідання були допитані два співробітника ФСБ, які проводили опитування, огляд і вилучення, в схронах і гаражі, цих вибухових речовин:

«Хочу сказати, що у захисту виникло багато питань співробітникам ФСБ, однак більшість питань захисту було знято судом, як я вважаю, знято необгрунтовано і незаконно, про що, власне, я говорив в судовому засіданні і просив занести це в протокол судового засідання. Так, цілком очевидно, що при обстеженні гаражів при вилученні вибухових речовин необхідно дотримуватись заходів безпеки, якщо співробітники ФСБ не знають, які вибухові речовини там знаходяться і що може статися. Однак, жодних заходів безпеки дотримано не було, були присутні представники громадськості. За словами Машаріпова, на обстеженні в гаражі, де він був присутній, співробітник ФСБ вибухотехнік, що не здійснював огляд вибухових вещест, а вів фіксацію того, що відбувається на відеокамеру, що підтверджує факт того, що співробітникам ФСБ вже було відомо про вибухові речовини, де вони знаходяться і, що ніякої небезпеки ні для них, не для представників громадськості, які були присутні під час огляду, немає», – сказав адвокат.

Адвокат зазначив, що Машаріпов пояснив в «суді», що будучи громадянином України, він вже 9 разів відмовлявся від громадянства РФ, писав звернення на ім’я президента РФ і інших посадових осіб, але ці звернення і заяви ігноруються.

Ладин додав, що «судове засідання» почалося з істотним запізненням тому, що дуже пізно надали підзахисного. Наступне судове засідання призначене на 21 січня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини