«Тортури голодом»: суд в РФ продовжував дебати сторін по другій Бахчисарайській групі «справи Хізб ут-Тахрір» до пізнього вечора
10 / 09 / 2020Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Засідання тривало до пізнього вечора. Як сказав адвокат Олексій Ладін, суд ігнорував пропозицію захисту перенести дебати на наступний день і дати можливість повечеряти підсудним, які давно не їли.
«В районі 19.00 головуючий суддя Зубаїров запропонував висловитися в дебатах останньому з обвинувачених Сейрану Салієву. Захист заявив, що вже починаються тортури голодом і що час судового засідання за регламентом закінчено. Проте суддя це проігнорував і Сейрану Салієву довелося висловитися в дебатах. Після цього, пізно увечері, суддя запропонував висловитися в репліках з приводу дебатів сторін. Захист хоче, бажає і буде висловлюватися в репліках, однак просив оголосити перерву до завтра щоб зібратися з думками і підготувати репліки. Суд проігнорував позицію захисту і прийшов до висновку, що захист нібито відмовляється від репліки», — сказав Олексій Ладін.
Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року силовики ФСБ увірвалися в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.
Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».
На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
31 серпня російський прокурор попросив засудити підозрюваних на терміни від 15 років до 21 року ув’язнення в колонії суворого режиму.