Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тільки 4 з 23 заарештованих 27-28 березня зустрілися із захисниками: до висадки в Ростові готується «десант адвокатів»

9 / 04 / 2019

Адвокат Маммет мамбетов повідомив QirimInfo, що відтоді, як затриманих не виявили у сімферопольському СІЗО, він подав кілька клопотань «слідчому», аби той сповістив про місце перебування його підзахисного. Також були надіслані скарги до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяні Москальковій, Генеральному прокурору РФ, «керівнику слідчої групи» і самому «слідчому»:

«Наразі жодна зі структур не надала відповіді», – сказав адвокат.

Про те, що його підзахисний Іззет Абдуллаєв і ще троє осіб перебувають в СІЗО №4 м. Шахти Ростовської обл., кримські адвокати дізналися з неофіційних джерел, «буквально випадково»:

«Ми одразу виїхали, щойно отримали цю інформацію, і ось сьогодні вийшло пройти, потрапити до нього, зустрітися. Близько 2-х годин ми говорили, спілкувалися. Він не хворіє, бадьорий, непогано тримається».

За словами Мамбетова, «наразі жодних слідчих дій з Іззетом Абдуллаєвим не провадиться від дня обрання запобіжного заходу в суді 28 березня».

Адвокат додав, що йому і його колегам «незрозуміла логіка органів, які провадять слідство, адже сам орган розслідування – в Сімферополі, а провадження перебуває під їхнім же відомством, і вивозити їх (23 затриманих) за межі Криму – логістично незручно».

Як процес відбуватиметься надалі, адвокати не можуть прогнозувати:

«Саме слідчий Кримського управління ФСБ відповідає за мого підзахисного: як він буде допитувати – взагалі незрозуміло. Говорити про те, що в сімферопольському СІЗО немає місця – вони б знайшли місце для 23-х “обвинувачених”. Їх просто хотіли розкидати по різним регіонам, щоб створити їм проблеми з доступом до адвокатів, знаючи нашу навантаженість у цій категорії справ, позбавити їх медіапідтримки. Насамперед їхні дії (силовиків – ред.) скеровані на обмеження доступу до захисту».

За словами кримського адвоката Маммета Мамбетова, наразі поки лише чотири особи зустрілися зі своїми адвокатами. Решта, 19 осіб, від дня затримання, 28 березня, ще не бачили своїх захисників:

«Інформація про те, хто і де перебуває у інших (адвокатів – ред.) вже є. Найближчими днями відбудеться “висадка десанту адвокатів” у різних СІЗО Ростовської області, де кожен зможе побачитися зі своїми підзахисними», – сказав Мамбетов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини