Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

«Свої» поняті і сфальсифікована експертиза: в Ростові відбулося засідання суду по білогірській «справі Хізб ут-Тахрір»

9 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність». 

За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, під час засідання Джаппаров сказав суду, що під час обшуку правоохоронці заборонили йому користуватися телефоном, не дали викликати адвоката. Він також зазначив, що силовики приїхали до нього з обшуком зі своїми понятими.

«Крім цього всі підзахисні пояснили, що зразки голосу для порівняльного аналізу були отримані непроцесуально в ході якогось опитування, який був завуальований під оглядом лікаря-психолога. Даний відбір голосів ми вважаємо неприпустимим», — прокоментував результати фонографічної експертизи Назім Шейхмамбетов.

Як ми писали раніше, у фігурантів білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» — серйозні проблеми зі здоров’ям.

Нагадуємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в м. Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і мешканець селища Зуя — Айдер Джаппаров.

У той же день підконтрольний Росії Київський райсуд в Сімферополі обрав затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Енвера Омерова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, усіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини