Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Світ, люди, міжнародні організації, Україна – зупиніть свавілля!» – мати політв'язнів братів Абдуллаєвих про посилення їх умов утримання

8 / 01 / 2020

Про це в Facebook написала мати політв’язнів Діляра Абдуллаєва.

«Моїм синам посилили умови утримання, Узеир в одиночній камері спецблоку на самому останньому поверсі, на четвертому, а Теймура прямо з автозаку помістили до підвалу карцеру. Окрім нелюдських умов утримання, має місто знущання з боку силовиків, з погрозами на кшталт – тепер ви побачите, це вам не СІЗО Ростова!», – повідомляє Абдуллаєва

Вона також додала, що після рішення Верховного суду РФ (24 грудня 2019 року, – ред.) До її синів почали відноситься «по жорсткості відповідно до осудною статті, як до терористів що вчинили терор».

«Світ, люди, міжнародні організації, Україна – зупиніть свавілля!», – пише мати політв’язнів.

Раніше, 24 грудня Верховний суд РФ змінив вирок фігурантам першої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» скоротив термін ув’язнення кожного на 6 місяців. У залі суду та на вулиці підтримати кримських татар зібралося близько 70 чоловік. Самі політв’язні брали участь в розгляді апеляції по відеозв’язку: з СІЗО Таганрога і СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

Також під час суду стало відомо, що Теймура і Узеира Абдуллаєва етапували до СІЗО м. Таганрог Російської Федерації, де насильно змусили їх збрити бороди.

23 грудня стало відомо, що десятьох незаконно засуджених кримських татар етапують з ростовського СІЗО-1 у невідомому напрямку, серед них: Вадим Сірук, Инвер Бекіров, Арсен Джеппаров, Теймур і Узеир Абдуллаєва, Емір-Усеин Куку, Муслім Алієв, Рефат Алімов, Енвер Сейтосманов, Наріман Мемедемінов.

У жовтні 2016 року окупанти провели серію обшуків в будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Рустем Ісмаїлов, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов, Узеир Абдуллаєв і Теймур Абдуллаєв. Їх звинуватили у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в РФ).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини