Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідок захисту Маушев дав показання по «справі Чийгоза»

4 / 04 / 2017

Сьогодні, 4 квітня, в ході 99-го засідання по «справі Чийгоза» було опитано свідка захисту Мустафу Маушева. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

 «25 лютого в будівлі президії Меджлісу відбулося засідання, на якому Рефат Чубаров заявив, що депутати Верховної ради Автономної Республіки Крим збираються прийняти звернення до Російської Федерації, яке може негативно позначитися на територіальної цілісності України. Було прийнято на засіданні президії зібрати склад Меджлісу, для того щоб прийняти рішення про проведення мітингу на підтримку Рефата Чубарова, який повинен був переконати депутатів не робити подібних дій», – розповів адвокат.

Маушев зазначив, що на засіданні Меджлісу Зауру Смирнову було доручено організувати мітинг, в той час як Чийгозу ніяких окремих доручень не давалося.

Маушев уточнив, що спочатку учасники мітингу поводилися миролюбиво по відношенню один до одного, вигукували гасла. Згодом ситуація змінилася, почалася тиснява. З боку проросійських мітингувальників Маушев бачив задимлення, що свідчило про використання газу.

«Свідок бачив, що в тій частині внутрішнього двору, де знаходилися проросійські мітингувальники були пакети, ємності з алкоголем та інше», – повідомив Полозов.

Маушев, як і свідки сторони захисту, що давали свідчення раніше, не бачив і не чув ніяких команд мітингувальників з боку Ахтема Чийгоза. Навпаки, дії Чийгоза були спрямовані на стримування людей.

Друга половина 99-го судового засідання по «справі Чийгоза» не відбулася, тому що в Верховному суді Республіки Крим згасло світло. Через 15 хвилин в суді світло вдалося відновити, але надійшла інформація про те, що в слідчому ізоляторі, де перебуває Ахтем Чийгоз теж вимкнули світло, і відновити його найближчим часом не вийде.

«У зв’язку з цим нам не вдалося завершити допит свідка Маушева. Суд прийняв рішення відкласти судове засідання, через неможливість встановити відеоконференцзв’язок», – додав адвокат.

Засідання по «справі Чийгоза» буде продовжено в першій половині дня судове засідання.

З другої години дня відбудеться засідання апеляційної інстанції за скаргою на продовження терміну утримання під вартою Ахтему Чийгоз на термін до 8 червня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини