Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідок обвинувачення у справі Олега Приходька заявив, що його споювали у відділенні ФСБ під час допиту

9 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Під час засідання захист Олега Приходька допитав двох свідків з боку обвинувачення. Як сказав адвокат Назім Шейхмамбетов, вони дали позитивні характеристики про активіста і розповіли, що нічого не знають про підготовку їм терористичних актів, в яких його звинувачує російська влада.

«Обидва свідки з боку держобвинувачення — жителі міста Саки. Під час допиту вони розповіли, що 10 жовтня 2019 року в їхніх будинках відбулися обшуки після чого їх залучили в якості свідків у рамках цієї кримінальної справи. Один зі свідків пояснив, що коли у нього проводили обшук, він був в стані алкогольного сп’яніння, оскільки він повернувся з дня народження. І ось через годину, як він повернувся з дня народження прийшли співробітники, провели обшук і відвезли його до Сімферополя на допит в ФСБ. З його слів, там йому ще налили “100 грам”. Після чого його допитали і відпустили. Такі обставини мене просто в шок вводять. Ось таким чином у нас допитують людей і ось як у нас свідки з’являються! Але, благо, ці люди знайшли в собі мужність все це розповісти … Процесуально це неприпустимо», — розповів Назім Шейхмамбетов.

Також, на думку адвоката, обвинувачення намагається створити Олегу Приходькові «образ якогось маргінала», людини, який «сповідує зовсім нелюдські нацистські, фашистські погляди».

Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року, силовики окупаційної влади Криму вивезли українського активіста Олега Приходька з його будинку у Саках в невідомому напрямку.

10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ – ст. 205 («Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. («Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.

1 квітня 2020 року політв’язня етапували з Сімферополя в Ростов-на-Дону. 

7 травня підконтрольний Росії Кримський гарнізонний військовий суд відхилив скаргу Олега Приходько на продовження арешту. Таким чином він залишиться під вартою до 15 вересня 2020 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини