Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідки захисту спростували ключові пункти обвинувачення у справі Другої бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір

7 / 08 / 2020

За його словами, одним зі свідків виступив представник Духовного управління мусульман Криму Резван Максудов. Він був координатором під час хаджу в Саудівську Аравію, в якому брали участь обвинувачені. Резван Максудов керував організованими групами паломників з Криму. Він сказав, що з обвинуваченими познайомився під час хаджу, коли вони були в одній групі. Він пояснив, що під час хаджу він не спостерігав за обвинуваченими якихось радикальних висловлювань щодо течій ісламу, сказав, що вони виконували всі канони саме традиційного ісламу.

 

«Він детально і багато розповідав про мого підзахисного — Ернеса Аметова, про те, що він виконував всі рекомендації представника Духовного управління мусульман Криму. За словами свідка, Ернес Аметов не зустрічався з якимись представниками організації Хізб ут-Тахрір. А в обвинуваченні зазначено, що Ернес Аметов отримував там якісь установки для дестабілізації ситуації в Криму, для організації пропаганди серед населення з метою повалення конституційного ладу РФ і встановлення халіфату. Свідок все це спростував. Ернес Аметов неодноразово заявляв, що не має ніякого відношення до Хізб ут-Тахрір», — сказав Айдер Азаматов.

 

Також свідок говорив, що і інші фігуранти Другої бахчисарайської групи під час хаджу виконували всі рекомендації Духовного управління мусульман Криму, не поширювали жодної літератури, використовували тільки Коран в оригіналі на арабській мові. За словами адвоката, ці свідчення свідків дуже важливі, тому що вони спростовують версію обвинувачення про те, що фігуранти справи, будучи членами і організаторами осередку Хізб ут-Тахрір, під час хаджу отримували якісь установки.

 

«Решта 7 свідків, зокрема, говорили про джерело заробітку Ернеса Аметова. За однією з версій обвинувачення Ернес Аметов отримував якусь фінансову винагороду від Марлена Асанова (також фігурант Другої бахчисарайської групи, — ред.) і, таким чином, він був залежний фінансово від Марлена Асанова і, на думку держобвинувачення, він виконував вказівки Асанова. Ця версія слідства була спростована. Свідки пояснили, що в різний період часу Ернес Аметов в Криму працював за різними напрямками бізнесу. Він продавав сувеніри, займався інтернет-провайдерством, працював фотографом. Він не був залежний від когось. Ці факти були дуже важливі. Всі свідки дали позитивну характеристику всім фігурантам справи, заявивши про їхню доброчесність та законослухняність», — сказав захисник.

 

Також Айдер Азаматов нагадав, що раніше захист допитував незалежного експерта-лінгвіста Олену Новожилову, яка показала, що та експертиза, на яку посилається обвинувачення, була проведена з численними порушеннями. За словами експерта, лінгвісти, які досліджували розмови обвинувачених, часто виходили за межі своєї компетенції. За її словами, питання релігії і психології не входять в компетенцію лінгвіста. Однак лінгвісти, які проводили експертизу у справі, давали свою оцінку з цих питань.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року ФСБ увірвалася в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. 

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини