Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суди почали виносити перші позитивні рішення щодо факту народження в Криму

4 / 03 / 2016

Суди почали виносити перші рішення щодо факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території згідно з новим законодавством. Про це повідомила юрист «Крим SOS» Марія Левченко, передає QirimInfo.

«Минулого тижня були отримані три рішення щодо встановлення факту народження в Криму», – розповіла вона.

За словами юриста, серед суддів поки що немає чіткого розуміння того, як працює процедура, описана в законі. «Часом доводиться на засідання суду приносити роздруківку закону і пояснювати судді його дію. Є й такі випадки, коли судді взагалі не в курсі того, що закон був прийнятий», – зазначила Левченко.

Нагадаємо, 21 лютого набрав чинності закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованої території України».

Відповідно до прийнятого закону, батьки, родичі або їх законні представники можуть подати заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території в будь-який суд за межами такої території незалежно від місця проживання заявника.

У законі також передбачено, що заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території, яка визначена Верховною Радою, може бути подана родичами померлого або їх представниками в суд також за межами окупованої території.

Закон також передбачає, що справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території розглядаються судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви. У першому читанні законопроекту пропонувалося відвести на це 24 години. Тепер це обмеження зняте.

Крім того, прийняте судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території підлягає негайному виконанню.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини